Bielsko-Biała: Wkrótce płatne parkowanie w nowych rejonach miasta

płatne parkingi bielsko biała

W czwartek Rada Miasta powinna uchwalić uchwałę budżetową, która zakłada zakup nowych parkometrów na terenie miasta. Urządzenia maja być zainstalowane na jesień, jednak już w maju przy ul. Broniewskiego, zostaną zamontowane łącznie trzy urządzenia.

Powiększona strefa płatnego parkowania w Bielsku

500tys zł – tyle będzie kosztować zakup i montaż nowych parkometrów na terenie miasta. Według planów MZD, uruchomienie systemu powinno nastąpić jesienią, najpóźniej w październiku.

Powiększona jesienią strefa płatnego parkowania zostanie objęta obszarem ulic: Podwale, Okrzei, Grażyńskiego, Nadbrzeżną, Towarzystwa Szkoły Ludowej i Komorowicką aż do Piłsudskiego. Zostanie tam zamontowanych 11 urządzeń. Obszar Strefy Płatnego Parkowania powiększy się o ok.190 miejsc parkingowych.

Z kolei od maja przywrócone zostanie pobieranie opłat na parkingu przy ul. Broniewskiego (teren nie jest strefą płatnego parkowania, ale pobieranie na nim opłaty odbywa się na podstawie innych przepisów). Na parkingu zostanie zainstalowany parkometr, kolejne dwa urządzenia zostaną tam zamontowane po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym.

Jak uzasadniają w MZD, sytuacja parkingu uległa pogorszeniu z chwilą rozszerzenia strefy płatnego parkowania w 2021 roku. Większość kierowców dotychczas parkujących bezpłatnie w rozszerzonym obszarze zmieniło miejsce parkowania na parking przy Broniewskiego. W konsekwencji licznych i długotrwałych postojów obecnie brakuje tam wolnych miejsc postojowych. Z sytuacji tej niezadowoleni są zarówno handlujący na zlokalizowanym obok targowisku, jak i ich klienci. Uwagi te trafiały do MZD.

strefa płatnego parkowania bielsko

Źródło/foto. bielsko.biala.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt