Bielsko-Biała walczy o tytuł Cudu Polski 2024 – Plebiscyt National Geographic.

Rozpoczęła się kolejna edycja plebiscytu „Cuda Polski” 2024, organizowanego przez magazyn „National Geographic Traveler”. Ten prestiżowy tytuł zgarnie jedno miejsce z każdego województwa, wybrane przez czytelników w głosowaniu internetowym.

Bielsko-Biała nominowana - Głosowanie Trwa

Plebiscyt „Cuda Polski” to nie tylko konkurs, to manifestacja miłości do lokalnej turystyki i kultury. Każdy kąt Polski kryje w sobie niezwykłe historie i nieodkryte dotąd skarby, które czekają, aby zostać odkryte. Dlatego „National Geographic Traveler” po raz kolejny stawia na interakcję z czytelnikami, pozwalając im wybrać najbardziej niezwykłe miejsca z całego kraju.

Wśród 48 nominowanych miejsc, po trzy z każdego województwa, znalazło się także urokliwe miasto Bielsko-Biała. Malownicze pejzaże, bogata historia i niezwykłe zabytki czekają, aby oczarować wszystkich swoim pięknem. To doskonała okazja, aby pokazać światu, dlaczego warto odwiedzić właśnie to miejsce.

Bielsko-Biała wsród trzech nominowanych z województwa śląskiego

Oprócz Bielska-Białej w naszym woj. zostały nominowane inne dwie lokalizacje. Wśród nich znalazł się Szlak Beboków w Katowicach oraz Graniczne Meandry Odry.

Szlak Beboków w Katowicach – Beboki są ściśle związane ze śląskim folklorem. Trasa śladami tych uroczych małych stworków zadebiutowała w tym roku w Katowicach. Na zwiedzających czeka już ponad 40 figurek. Ich znalazcy mogą zbierać specjalne stemple, a na końcu otrzymać odznakę łowcy bebeków. W ten sposób można łatwo i przyjemnie zwiedzić miasto i jego największe atrakcje.

Graniczne Meandry Odry – Stanowią pierwszy odcinek rzeki, tuż przy granicy z Czechami i są naturalną atrakcją turystyczną Krainy Górnej Odry. To jeden z interesujących, chronionych obszarów, leżący na brzegach Odry w rejonie Chałupek oraz ujścia Olzy. W tym miejscu rzeka jest nieuregulowana, a jej malownicze meandry wraz z okolicznymi łąkami i lasami tworzą teren cenny przyrodniczo.

Głos na Bielsko-Białą można oddać na stronie poniżej: https://www.national-geographic.pl/cuda-polski/2024/slaskie

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt