Bielsko-Biała: W ramach budżetu obywatelskiego może powstać klimatyczny park

W ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą mogli zagłosować m.in na projekt “Ogród BBardzo Kulturalny – z książką i sztuką w tle”. Na terenie obok Domu Kultury może powstać park o charakterze kulturalno-edukacyjnym w otoczeniu drzew, kwiatów i zieleni. 

Ogród BBardzo kulturalny – z książką i sztuką w tle – to projekt przygotowany przez Książnicę Beskidzką i Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz. Projekt zakłada zagospodarowanie łąki znajdującej się za głównym budynkiem Książnicy Beskidzkiej oraz modernizację przestrzeni bibliotecznej, która pozwoli wprowadzić nowoczesne rozwiązania. Biblioteka miałaby służyć także jako centrum edukacyjno-kulturalne oraz miejsce spotkań i źródła dobrej zabawy.

Park Kulturalno-Edukacyjny

Projekt zakłada przekształcenie terenu przy ul. Juliusza Słowackiego 17a w Bielsku-Białej w park z wydzielonymi alejkami, sceną letnią, otwartą galerią sztuki, strefą piknikową, ogrodem społecznym oraz strefą relaksu i aktywności dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma to być międzypokoleniowe miejsce spotkań dla lokalnej społeczności, zachęcające do działań kulturalno-edukacyjnych prowadzonych przez instytucje kultury.

“Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i zaangażowaniu bielszczan powstanie naprawdę wyjątkowy park! Wykorzystując sąsiedztwo dwóch instytucji kultury i ich potencjał oraz niezwykłe walory przyrodnicze tego terenu, stworzymy ogród łączący te wszystkie cechy, z którego będą mogli korzystać nie tylko mieszkańcy centralnych dzielnic miasta, ale również użytkownicy Książnicy, uczestnicy zajęć i wydarzeń organizowanych przez Miejski Dom Kultury, szczególnie Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz oraz wychowankowie pobliskich szkół i przedszkoli.” – można przeczytać w opisie projektu. 

Modernizacja Książnicy Beskidzkiej

Projekt modernizacji filii bibliotecznych Książnicy Beskidzkiej ma na celu podniesienie ich funkcjonalności i dostosowanie do potrzeb czytelników, szczególnie dzieci i młodzieży, poprzez oferowanie programów kulturalnych, edukacyjnych i społecznych. Plany obejmują także stworzenie nowych przestrzeni do prowadzenia różnych zajęć, poszerzenie oferty zbiorów bibliotecznych oraz zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia.

Głosowanie rozpocznie się 15 maja i potrwa do 31 maja, a wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 21 czerwca. Szczegóły można znaleźć: tutaj

Poniżej przedstawiamy listę wszystkich projektów które zostaną poddane pod głosowanie. 

foto: obywatelskibb.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt