Bielsko-Biała: W kamienicy ktoś rozlał kwas. Ewakuowano mieszkańców!

W czwartek, 28 grudnia, mieszkańcy Bielska-Białej byli świadkami niebezpiecznego incydentu, który spowodował przybycie plutonu chemicznego straży pożarnej oraz interwencję policji. Całe zamieszanie wywołało rozlanie drażniącej substancji, prawdopodobnie kwasu masłowego, pod jedną z kamienic przy ul. Cieszyńskiej.

Mężczyzna rozlał drażniącą substancje na klatkę schodową w jednej z kamienic w Bielsku-Białej

Sygnał o incydencie wpłynął do dyżurnego bielskiej straży pożarnej po godzinie 20:00, a służby natychmiast udały się pod wskazany adres. Pierwsze ustalenia sugerują, że substancję rozlał kurier, być może była to kwas masłowy.

Na szczęście, nikomu nie stało się krzywda. Strażacy natychmiast przystąpili do ewakuacji ośmiu mieszkańców kamienicy, przy czym sami byli zaopatrzeni w specjalne ochronne kombinezony. Zagrożoną butelkę z substancją zabezpieczono folią i umieszczono w słoiku, a pozostałe zanieczyszczenia usunięto mechanicznie. Dodatkowo przewietrzono klatkę schodową i podjęto proces ozonowania pomieszczeń. Lokatorzy kamienicy mogli powrócić do swoich mieszkań dopiero rankiem 29 grudnia.

Policja szuka sprawcy

Obecnie policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia sprawcy tego chuligańskiego aktu. W tym celu analizowane są zapisy z okolicznych kamer monitoringu. Zgodnie z art. 160 Kodeksu Karnego, sprawca, który narażał ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, może być skazany na karę pozbawienia wolności do lat 3.

CZYTAJ TAKŻE:

Czym jest kwas masłowy?

Kwas masłowy, o charakterystycznym, drażniącym zapachu, może wywołać oparzenia, ból i pieczenie w kontakcie z ciałem. Jest także szkodliwy dla oczu i dróg oddechowych, powodując duszności, ból gardła oraz pieczenie. Przy wysokich stężeniach, może nawet doprowadzić do wybuchu i pożaru. Pozostawia trudny do usunięcia smród, który przypomina zapach zjełczałego masła, potu ludzkiego i wymiotów.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt