Bielsko-Biała: Tour de Pologne 2023 – TRASA

Tour de Pologne 2023 Bielsko

Tour de Pologne wraca do Bielska Białej. Fakt ten przypieczętowali 15 maja w Ratuszu organizator Tour de Pologne Czesław Lang i prezydent Bialska-Białej Jarosław Klimaszewski, podpisując stosowne umowy.

Tour de Pologne 2023 w Bielsku-Białej

Kolarze z najlepszych drużyn świata, pojawią się w mieście 2 sierpnia. Tego dnia zakończy się 5. etap prestiżowego wyścigu.

Po małej przerwie Tour de Pologne wraca do naszego pięknego miasta. Ta dyscyplina jest szczególnie widokowa i stąd też taka atencja bielszczan dla kolarstwa. Wiemy, że nasi mieszkańcy bardzo lubią i ten sport, i tę imprezę, można powiedzieć – na poziomie światowym, bo takie są statystyki oglądalności. I dlatego kolejny raz wchodzimy w tę współpracę – mówił włodarz. – Meta kolejny raz będzie u nas i dzięki temu będziemy mogli pokazać całemu światu, jak tu jest pięknie – w całym subregionie, bo przecież trasa piątego etapu 2 sierpnia będzie przebiegała przez najciekawsze tereny i Bielska-Białej i okolicy.

tour de pologne w Bielsku-Białej

Tour de Pologne 2023 - TRASA 5 ETAPU

Etap z Pszczyny do Bielska-Białej poprowadziliśmy przez najpiękniejsze tereny w okolicy. Kolarze pojadą z Pszczyny do Strumienia, przez Chybie do Skoczowa, potem Ustroń – tu przy uzdrowisku do zgarnięcia jest premia lotna, następnie podjazd pod Równicę i zjazd Jaszowcem, a dalej mamy Wisłę. W Wiśle jesteśmy dwa razy – pierwszy raz podjazd pod zameczek i zjazd do Istebnej, podjazd pod Kubalonkę i Ochodzitą, zjeżdżamy do Milówki i w Milówce nawrót przez Kamesznicę na Ochodzitą – w Kamesznicy podjazd prawie 20-procentowy, z Ochodzity zjeżdżamy do Istebnej, znów pod Kubalonkę i zjeżdżamy do Wisły. Udajemy się na Salmopol – wjeżdżamy na Biały Krzyż, zjeżdżamy przez Szczyrk do Buczkowic i przez Wilkowice dojeżdżamy Bielska-Białej – relacjonował P. Niemiec.

Dokładna trasa na terenie miasta Bielsko-Biała przebiegać będzie ulicami: Żywiecką, PCK, Stefanii Sempołowskiej, Romana Dmowskiego, ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Ludwika Waryńskiego, Jana III Sobieskiego, Marii Konopnickiej, rondem Hulanka, aleją gen. Władysława Andersa. Dalej, po trzykrotnym pokonaniu pętli liczącej 7,1 km aleją Armii Krajowej, ul. Karbową, Kolistą i aleją gen. Władysława Andersa, na alei Armii Krajowej na wysokości ZIAD czeka na kolarzy meta.

Tour de Pologne Junior 2023 w Bielsku-Białej

Oprócz “dużego” Touru, w Bielsku-Białej odbędzie się także wyścig dla najmłodszych adeptów kolarstwa, czyli Tour de Pologne Junior.  Ich trasa przejazdu została wyznaczona aleją Armii Krajowej, ulicami Karbową, Kolistą, Gościnną i aleją Armii Krajowej.

foto. tourdepologne.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Dni Kęt 2023 – PROGRAM

W czerwcowy weekend odbędą się Dni Kęt na Bulwarach nad Sołą oraz na placu przed Domem Kultury. Czekać będzie wiele

Reklama

Przewiń do góry