Bielsko-Biała: Szkolny basen zostanie zmodernizowany

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski podpisał umowę na modernizację basenu w Szkole Podstawowej nr 37. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, we wrześniu uczniowie wznowią zajęcia na zmodernizowanym basenie. 

Modernizacja basenu w Szkole Podstawowej w Bielsku-Białej

Szkoła Podstawowa nr 37 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Bielsku-Białej to placówka na jednym z największych osiedli w mieście – Karpackim. To właśnie w tej szkole znajduje się basen, który zostanie zmodernizowany. Obiekt basenu jest dwukondygnacyjny. Wymiary basenu do nauki pływania to 5,95 m na 12,40 m, głębokość 1,0-1,2 m. 

Kolejna bardzo ważna inwestycja dla naszego miasta, a przede wszystkim dla młodzieży, właśnie stałą się faktem. Basen, który służył tyle lat dzieciom szkoły nr 37, jest wyeksploatowany. Udało się zorganizować środki, aby przeprowadzić jego modernizację. Mam nadzieję, że inwestycja będzie przebiegała zgodnie z harmonogramem – skomentował podpisanie umowy prezydent Jarosław Klimaszewski.. 

Jakie prace zostaną wykonane ?

Na parterze będą dwie szatnie z sanitariatami, przebieralnia, WC, schowek porządkowy i natryski. Niżej, w tzw. podbaseniu, zlokalizowano zaplecze technologiczne – centrale wentylacyjne, układy filtracji wody basenowej, pomieszczenia magazynowe, a także pomieszczenie techniczne obsługi basenu. 
Na zewnątrz budynku wykonane zostanie docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu oraz wymiana stolarki okiennej.

Umowa została podpisana pomiędzy miastem a wykonawcą, firmą Intravi. Inwestycja warta jest 6 mln 280 tys. zł.

foto/źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt