Bielsko-Biała: Suczka Beti wywęszyła 19 kg towaru w paczkach kurierskich

foto. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili skrupulatne kontrole w firmach kurierskich znajdujących się w Bielsku-Białej oraz Wodzisławiu Śląskim. Ich zaangażowanie oraz użycie specjalistycznego sprzętu i wyszkolonych zwierząt doprowadziło do znaczących przejęć nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi w Bielsku-Białej

Działania przeprowadzone przez śląskie oddziały KAS wykazały, jak poważnym problemem jest nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi. W trakcie inspekcji w sortowniach przesyłek kurierskich, zespół skontrolował liczne paczki, co zaowocowało zabezpieczeniem 19 kilogramów tytoniu pozbawionego polskich znaków akcyzy. Wartość szacunkowa przejętych przez funkcjonariuszy nielegalnych wyrobów tytoniowych to ponad 15 tys. zł. To działanie nie tylko uniemożliwiło dostarczenie nielegalnego towaru do odbiorców w województwie śląskim, ale również zapobiegło stratom Skarbu Państwa, które mogłyby wynieść niemal 24 tysiące złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Kluczowym elementem sukcesu operacji była współpraca z wyszkolonym psem. Suczka Beti miała nieoceniony wkład w wykrywaniu nielegalnych przesyłek, identyfikując 12 z nich. Dzięki takim działaniom, możliwe jest efektywne przeciwdziałanie przemytowi i innym formom nielegalnej działalności gospodarczej.

KAS przypomina - takie działania to przestępstwo

Przypadek przejęcia nielegalnych wyrobów tytoniowych przez śląski oddział KAS stanowi doskonały przykład na to, jak ważne jest ciągłe monitorowanie rynku i eliminowanie działań niezgodnych z prawem.

Nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. – czytamy na stronie stronie KAS

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry