Bielsko-Biała: Prowadzili dom opieki. Oszukali 96 pracowników.

zarzuty dla domu opieki w bielsku
Atop of Polish Police Car, Lights Mounted on the Roof of Polish Police Car, Shallow Depth of Field horizontal photography

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zakończyli trwające od maja 2019 roku śledztwo w sprawie oszustw oraz naruszenia praw pracowniczych. Osoby odpowiedzialne za nieuczciwy proceder usłyszały zarzuty.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bielskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Południe w Bielsku-Białej prowadzili śledztwo w sprawie licznych nieprawidłowości dokonanych przez osoby wynajmujące obiekt w centrum Bielska-Białej, z którego została utworzona placówka opieki dla osób starszych. Działanie dzierżawców na podstawie złożonego zawiadomienia miało polegać m.in. na nie opłacaniu wynikających z umowy opłat dzierżawczych oraz naruszeń praw pracowniczych osób zatrudnionych w spółce wynikających ze stosunku pracy i ubezpieczenia społecznego poprzez nieprzekazywanie w latach 2015-2020 w stosunku do 96 pokrzywdzonych pracowników placówki składek na obowiązkowe ubezpieczenie społeczne.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego w postaci przesłuchań świadków, zabezpieczonej dokumentacji księgowej i finansowej oraz uzyskanej opinii biegłego z zakresu księgowości i finansów prokurator przedstawił prezesowi zarzut oszustwa, oraz naruszenia praw pracowniczych, natomiast wspólnik usłyszał zarzut oszustwa. Za popełnienie tych przestępstw grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w przedmiotowej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Rejonową Południe w Bielsku-Białej do Sądu Rejonowego.

źródło: policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry