Bielsko-Biała: powiększona zostanie strefa płatnego parkowania. Ruszają konsultacje społeczne.

Miejski Zarząd Dróg zamierza powiększyć obszar strefy płatnego parkowania w mieście. Pisaliśmy o tym tutaj. W związku z powyższym MZD zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych.

Powiększona strefa płatnego parkowania w Bielsku

Przypomnijmy, powiększona jesienią strefa płatnego parkowania zostanie objęta obszarem ulic: Podwale, Okrzei, Grażyńskiego, Nadbrzeżną, Towarzystwa Szkoły Ludowej i Komorowicką aż do Piłsudskiego. Zostanie tam zamontowanych 11 urządzeń. Obszar Strefy Płatnego Parkowania powiększy się o ok.190 miejsc parkingowych.

Powyższa decyzja jest podyktowana utrzymującym się deficytem miejsc postojowych w tym obszarze wynikającym przede wszystkim z postojów długookresowych, koniecznością uporządkowania parkowania pojazdów oraz uspokojenia ruchu w tym rejonie i uzasadniona wykonaną analizą. – pisze na stronie MZD

MZD deklaruje, iż planowane rozszerzenie SPP nie będzie wiązać się z podwyższeniem opłat za parkowanie w tym opłaty dodatkowej, wysokości abonamentów jak również nie będzie związane ze zmianą obecnych godzin funkcjonowania SPP. W najbliższych dniach rozpoczną się konsultacje społeczne dla mieszkańców.

Opinie i uwagi dotyczące projektu uchwały będzie można zgłaszać poprzez formularz dostępny tutaj, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sekretariatspp@mzd.bielsko.pl lub w biurze Działu Parkingów i Strefy Płatnego Parkowania MZD, ul. Mostowa 1, 43-300 Bielsko-Biała.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt