Bielsko-Biała: Pod wiaduktem powstał las – jedyny taki w Polsce !

W Bielsku-Białej – Lipnik powstał las bukowy. Najprawdopodobniej to jedyny tego rodzaju mural w Polsce, który powstał pod drogą ekspresową. Autorem muralu jest Artur Bosowski “Turbos”.

Mural ,,Bukostrada'' w Lipniku

Drzewa oraz ukryte wśród  nich zwierzęta zostały namalowane na ośmiu betonowych filarach podtrzymujących drogę S1 przebiegającą przez Lipnik. To najprawdopodobniej jedyny tego rodzaju mural w Polsce, na którego wykonanie zgodziła się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dzieło powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt “W centrum Lipnika”, którego częścią jest mural, obejmuje również nasadzenia roślinności w obrębie lipnickiego domu kultury oraz skrzyżowania ulic w centrum dzielnicy.

Pomysłodawcą projektu jest Renata Lajewka z Rady Osiedla w Lipniku. 

Myślę, że na ten pomysł wpadła natura, dlatego że tak naprawdę zanim została poprowadzona tędy obwodnica, były tutaj drzewa. (…) Oczywiście, bardzo brakowało nam tej zieleni, natury, w związku z tym staraliśmy się zazielenić tę przestrzeń. I właściwie jest to efekt wyboru mieszkańców Lipnika – mówi Renata Lajewka dla Radia Bielsko

Z kolei autorem dzieła jest znany w Bielsku-Białej muralista Artur Bosowski ,,Turbos”, który wykonał w naszym mieście dwa inne murale – “Sowę” przy ulicy Sempołowskiej i egzotycznego ptaka “Tui” przy ulicy Grażyny.

Oficjalne i uroczyste otwarcie planowane jest końcem czerwca.

Niedawno nastąpiło otwarcie Muralu ,,Borowy” również w Bielsku-Białej. Przeczytasz o tym TUTAJ.

foto/ źródło: Radio Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry