Bielsko-Biała: para włamywała się do mieszkań w blokach.

Wykorzystując nieuwagę osób, sen oraz otwarte drzwi wchodzili do pomieszczeń i kradli wszystko to, co było w zasięgu ich wzroku. Policjanci z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę i jego wspólniczkę.

czoraj przed południem złodziejska para działała na terenie Bielska-Białej. 29-latka wraz ze swoim 40-letnim znajomym wchodzili do klatek schodowych i chwytając za klamki drzwi, sprawdzali, które z mieszkań nie są zamknięte na klucz. Kobieta około godziny 6:00 trafiła na otwarte mieszkanie w centrum miasta i wykorzystując jeszcze sen domowników, dokonała z jego wnętrza kradzieży laptopa, zegarka oraz telefonu. W pewnym momencie wychodzącą kobietę zauważyła właścicielka mieszkania. Złodziejka stwierdziła, że szuka sklepu, po czym pośpiesznie wyszła z terenu posesji, dołączając do czekającego na nią wspólnika. Zaskoczona tym faktem pokrzywdzona powiadomiła policję, wskazując rysopis sprawczyni. Śledczy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej niezwłocznie udali się z teren celem ujawnienia pary. Bardzo szybko, na jednej z bielskich ulic zauważali kobietę i jej partnera, którzy odpowiadali podanemu rysopisowi. Osoby zostały zatrzymane, a skradziony sprzęt odzyskany.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie również inne telefony komórkowe, które tego samego dnia zostały przez nich skradzione z terenu jednej z firm znajdującej się na terenie centrum Bielska-Białej. Starty, jakie powstały w wyniku dokonanych przestępstw, oszacowano na prawie 5 tys. złotych.
Policjanci z bielskiej “jedynki” szczegółowo pracują nad wyjaśnieniem tej sprawy. Ustalenia śledczych wskazują, iż złodziejska para ma na sumieniu znacznie więcej podobnych przestępstw. Sprawa jest zatem rozwojowa. Aktualnie sprawcom przedstawiono dwa zarzuty kradzieży, za które każdemu z nich grozi pięć lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt