Bielsko-Biała: oszukano trzy kobiety na sporą sumie pieniędzy.

Kolejni oszuści wzbogacili się o sporą sumę pieniędzy. Oszukane zostały trzy kobiety, mieszkanki Bielska-Białej. Dzień wcześniej ofiarą oszusta został 91-letni mężczyzna. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jak informuje portal  bielsko.biała.pl – oszukana 76-letnia mieszkanka ul. Łagodnej, odebrała telefon od mężczyzny podszywające się pod policjanta. Oszust wmówił kobiecie, że jej syn spowodował wypadek. I że musi słono zapłacić, by mógł uniknąć odpowiedzialności. Kobieta tak dała się omotać, że przekazała nieznajomemu 23 tys. zł.

Tego samego dnia oszczędności straciła 85-latka z ul. Goleszowskiej. Oszuści wmówili seniorce, że jej córka cierpi na koronawirusa i tylko droga szczepionka pomoże uratować jej życie. Przestępcy zażądali aż 70 tys. zł, kobieta miała tylko 25 tys. zł i właśnie tyle podarowała przestępcy. Podobny numer wycięto 87-latce z ul. Kunickiego. Myśląc, że jej córka pilnie potrzebuje lekarstwa, wręczyła oszustowi 11 tys. zł.

Majątek stracił także 91-letni bielszczanin. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Policja apeluje do bliskich seniorów!

Rozmawiajmy o oszustwach ze swoimi babciami, dziadkami, rodzicami, czy innymi starszymi osobami w Waszym otoczeniu. Przypominajmy im o legendach, pod jakimi działają przestępcy, podkreślając, że sposób działania sprawców może być zupełnie inny. Wskazujmy, co powinni zrobić w sytuacji, gdy odbiorą telefon od rzekomego wnuczka, lekarza, czy policjanta.

Sami również bądźmy ostrożni!

źródło: policja Bielsko-Biała, bielsko.biala.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry