Bielsko-Biała: Ogłoszono najwyższy stopień alarmu powodziowego

foto: Waszym Okiem Radio Bielsko

W Bielsku-Białej ogłoszono najwyższy stopień alarmu powodziowego z powodu intensywnych opadów, które spowodowały liczne podtopienia i zamknięcia dróg. Władze miasta i służby ratunkowe podejmują wszelkie możliwe działania, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Najwyższy stopień alarmu powodziowego w Bielsku-Białej

Prezydent miasta Jarosław Klimaszewski poinformował na antenie Radia Bielsko że sytuacja jest bardzo poważna, a wszystkie dostępne służby intensywnie pracują, aby opanować kryzys. Pięć szkół w mieście zostało zamkniętych. Priorytetem działań jest ochrona życia i zdrowia mieszkańców oraz zabezpieczenie kluczowej infrastruktury.

Na bieżąco sytuację monitoruje sztab kryzysowy utworzony przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Do miasta skierowano posiłki z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, a władze miasta są w kontakcie z wojewodą. Rozważane jest także wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej, jednak na chwilę obecną nie jest to konieczne

Prognozy pogody na najbliższe godziny nie są optymistyczne, co potwierdził prezydent Klimaszewski. Apelował on do mieszkańców, aby w miarę możliwości pozostali w domach i przenieśli cenniejsze rzeczy z piwnic na wyższe poziomy. Mieszkańcy niżej położonych części miasta powinni szczególnie zadbać o zabezpieczenie swojego mienia. Do tej pory nie odnotowano żadnych ofiar wśród mieszkańców.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt