Bielsko-Biała: Oficjalne odsłonięcie nowego muralu – znamy datę.

Mural Marcina MALIKA Malickiego Bielsko_Biała_ul Cieszyńska

W Bielsku-Białej powstał nowy mural przy ul. Cieszyńskiej. Podczas oficjalnego otwarcia Marcin Malik Malicki razem z kuratorką projektu opowiedzą o koncepcji muralu i społecznej roli street artu.

Jeszcze kilka lat temu, na ścianie kamienicy znajdował się inny mural  ,,Frasunek” – przedstawiający staruszka – współczesnego frasobliwego Franciszka – zaniepokojonego losem wróbli znikających z miast. Niestety, został zniszczony podczas pilnego remontu elewacji w roku 2019. 

foto. wyborcza.pl

Otwarcie Muralu ,,Borowy" w Bielsku-Białej

Nowy projekt przygotował ten sam artysta – Marcin „Malik” Malicki. Tym razem streetartowiec zaproponował wielkoformatowe dzieło pt. „Borowy” o ekologicznym przesłaniu, odwołujące się do dawnych wierzeń Słowian. Malarska metafora lasu, którą zaproponował artysta na swoim nowym muralu, zachęca przechodniów do refleksji oraz odmiennego spojrzenia na naturę – nie w roli przedmiotu, ale podmiotu – rodzaju partnera, o którego warto dbać.

Mural jest częścią dziewiątej edycji projektu „oBBraz miasta”, organizowanego przez Galerię Bielską BWA i Fundację Galerii Bielskiej. Dzieło to dołączy do bogatej kolekcji bielskich murali, tworzonej obecnie przez 30 wielkoformatowych prac.

Wczoraj nastąpiło otwarcie największego muralu w Żywcu. Przeczytaj: Żywiec: Oficjalnie Odsłonięto Największy Mural W Mieście

foto/źródło: Galeria Bielska BWA

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry