Bielsko-Biała: odnowiony park w Cygańskim Lesie. Wkrótce oficjalne otwarcie.

park w cygańskim lesie

Wkrótce nastąpi oficjalnie otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bielsku-Białej przy ul. Grotowej. Park otaczający obiekt już teraz przeszedł metamorfozę.

Park w Cygańskim Lesie został odmieniony

W ramach inwestycji na terenie Cygańskiego Lasu powstała 5 km ścieżka edukacyjno-ekologiczna. W całym parku została ujednolicona nawierzchnia, wymieniono ławki oraz kosze na śmieci, nasadzono  nowe drzewa i rośliny, ustawione zostały budki dla ptaków i tablice edukacyjne. Podobne prace zostały wykonane m.in. w lesie miejskim przy ul. Telimeny i ul. Łowieckiej, w lasku Bathelta obok lotniska, na wzgórzu Trzy Lipki, na Koziej Górze i w wielu innych miejscach.

Wkrótce zostanie oddany do użytku budynek, w którym znajdować się będzie Centrum Edukacji Ekologicznej. Ośrodek prowadzić będzie działalność w zakresie edukacji ekologicznej.

Inwestycja powstaje w ramach projektu “Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała – etap I”. Głównym celem przedsięwzięcia jest czynna ochrona gatunków i siedlisk przyrodniczych oraz ograniczenie antropopresji na obszarach chronionych. Jego całkowity koszt to 15 633 012 zł, a wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 12 205 258 zł. Zakończenie realizacji zaplanowano na 30 czerwca.

foto. Centrum Edukacji Ekologicznej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt