Bielsko-Biała: Oddał strzał z broni w kierunku mężczyzny, jest w rękach policji.

Bielscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa poprzez oddanie strzału z broni czarnoprochowej w kierunku innego mężczyzny. Sąd zdecydował o dwumiesięcznym areszcie dla mężczyzny.

10 maja 2024 r. w Wilamowicach 42-letni mężczyzna w trakcie awantury na prywatnej posesji oddał strzał z broni czarnoprochowej w kierunku 60-letniego mężczyzny. Pokrzywdzony poprzez unik zszedł z linii strzału, mimo tego został ranny, co skutkowało rozstrojem zdrowia u mężczyzny.

Niedługo po tym zdarzeniu agresor został zatrzymany przez bielskich stróżów prawa. Broń została odnaleziona i zabezpieczona, a następnie poddana ekspertyzie balistycznej. W związku ze zdarzeniem mundurowi wykonali szereg czynności procesowych.  

Przepisy prawa jasno wskazują, że odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje. Mężczyźnie za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8. 

Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o środku zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt