Bielsko-Biała: Nowy system sprzedaży biletów MZK.

W Bielsku-Białej można już zbliżeniowo kupować bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio w autobusach MZK, przy użyciu karty płatniczej, zegarka lub telefonu. Mobilne kasowniki zamontowane we wszystkich autobusach.

19 maja w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym odbyła się konferencja prasowa poświęcona finalizacji projektu pn. Dostawa i wdrożenie systemu poboru opłat (SPO) za przejazdy wraz z dostawą i montażem kasowników mobilnych do obsługi transakcji przy użyciu zbliżeniowych płatności mobilnych za pomocą karty EMV, na której przedstawiono zasady działania systemu. System składa się z dwóch części: e-sklepu na stronie bilety.mzk.bielsko.pl, gdzie kupuje się bilety okresowe, oraz systemu mobilnych kasowników.

W wydarzeniu udział wzięli prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz przedstawiciele Wydziału Komunikacji Urzędu Miejskiego, prezes MZK Hubert Maślanka, wiceprezes MZK Krzysztof Knapik, wykonawcy projektu – firmy Mera Systemy Sp. z o.o i Beesset oraz zaproszeni goście i pracownicy MZK. 

Główna nowość polega na tym, że od teraz dzięki kasownikom mobilnym pasażerowie będą mieli możliwość zapłacenia za bilet w każdym autobusie – zbliżeniowo przy użyciu karty płatniczej, zegarka lub telefonu. 

Kasowniki mobilne zostały zamontowane we wszystkich autobusach – przy drugich drzwiach, przy czym w tzw. przegubowcach umieszczono po dwa urządzenia – przy drugich i trzecich drzwiach. Łącznie jest ich 160, plus 16 sztuk rezerwowych kasowników w magazynie.

Łączny koszt inwestycji – ok. 4 mln zł brutto, 3.192 mln zł netto. 

W kasownikach dostępne są:

  • bilety jednorazowe normalne i ulgowe
  • bilety czasowe 60-minutowe normalne i ulgowe
  • bilety czasowe 24-godzinne normalne i ulgowe (dostępne pod przyciskiem “inne bilety”)
  • bilety weekendowe Rodzina+ (dostępne pod przyciskiem “inne bilety”)
  • bilety za bagaż (dostępne pod przyciskiem “inne bilety”)

foto. KM Bielsko-Biała
Źródło: UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt