Bielsko-Biała: nowoczesny autobus elektryczny jeździ na trzech liniach

nowy autobus w bielsku

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej do 9 maja prowadzi testy autobusu elektrycznego MAN‑a Lion’s City 12 CE na liniach komunikacyjnych nr 22, 31 oraz 34.

Pojazd ma 12,2 m długości i troje drzwi dwuskrzydłowych. Zasilany jest baterią o pojemności 480 kWh, co – jak zaznacza producent – gwarantuje zasięg do 270 km przez cały okres życia baterii, a w optymalnych warunkach eksploatacji zasięg ten może być znacznie większy. Za napęd pojazdu odpowiada silnik elektryczny o mocy 160kW, a ładowanie odbywa się za pomocą wtyczki na zajezdni.

Testowany autobus dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, posiada LEDowe oświetlenie wewnątrz i na zewnątrz pojazdu oraz całopojazdową klimatyzację. Dodatkowo wyposażony został w oświetlenie ambientowe wnętrza. Poczucie przestronności dają duże okna, znacznie większe niż w innych pojazdach. Do dyspozycji pasażerów są fotele o podwyższonym komforcie i miękkiej tapicerce.

Z uwagi na fakt, że autobus testowy nie jest wyposażony w urządzenia niezbędne do obsługi systemu ITS, jego pozycja ani godziny odjazdów nie będą prezentowane w czasie rzeczywistym w systemie dynamicznej informacji pasażerskiej w aplikacji ITSBB, na stronie rozklady.bielsko.pl oraz na tablicach elektronicznych na przystankach autobusowych.


8 maja elektryk będzie jeździł na liniach nr 22 i 31, a 9 maja na linii nr 34.

foto/źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry