Bielsko-Biała: nie będzie uchwały w obronie Jana Pawła II.

Rada Miejska w Bielsku-Białej nie podejmie uchwały. Projekt, który przygotowali radni PiS w sprawie dobrego imienia Jana Pawła II, nie został wprowadzony do porządku obrad dzisiejszej sesji.

Bielscy radni nie przyjęli uchwały ws. obrony imienia Jana Pawła II

Przypomnijmy. Cała afera wybuchła po emisji w TVN24 dokumentu “Franciszkańska 3” z cyklu “Bielmo” Marcina Gutowskiego, z którego wynika, że Karol Wojtyła jeszcze zanim został papieżem wiedział o przestępstwach seksualnych popełnianych przez księży-pedofili i współuczestniczył w ich ukrywaniu, przenosząc księży do innych parafii. Wiele osób zaczęło się temu sprzeciwiać. Tak było również w przypadku radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości w bielskiej radzie miasta.

Konrad Łoś, przewodniczący klubu PiS, odczytał treść uchwały:

 

Jesteśmy oburzeni bezprzykładnym atakiem na papieża – Polaka, który swoją życiową postawą oraz nauczeniem udowadniał, że jest wiernym uczniem Jezusa Chrystusa. Nie pozbawiajmy młodego pokolenia Polaków, tego największego w historii Polski autorytetu

Swoje stanowisko zaprezentowała również Urszula Szabla w imieniu klubu Jarosława Klimaszewskiego oraz Małgorzata Zarębska w imieniu klubu Niezależni.BB. Jak twierdzą samorząd to nie jest miejsce na roztrząsanie tego typu spraw. Prowadzona dyskusja jest instrumentalnym wykorzystaniem pamięci o Janie Pawle II do bieżącej polityki.

Za wprowadzeniem głosowania nad uchwałą do porządku sesji zagłosowało 7 radnych (radni PiS oraz radny Roman Matyja), żaden nie oddał głosu przeciw, wstrzymało się 16 osób.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt