Bielsko-Biała: Na cmentarze autobusem za darmo! Sprawdźcie rozkład jazdy.

Każdego roku w dzień Wszystkich Świętych masowo odwiedzamy bliskich spoczywających na różnych cmentarzach. Co roku pojawiają się apele, aby – jeżeli jest to tylko możliwe – ograniczyć indywidualne wyjazdy samochodem, a preferować komunikację miejską, która w tym roku będzie za darmo.

Decyzją prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego 1 listopada 2023 r. – w celu ułatwienia dotarcia do bielskich nekropolii – wprowadzone zostaje bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej na wszystkich liniach autobusowych MZK.

Zamiast jechać autem i martwić się m.in. o miejsce parkingowe przy cmentarzu, będzie można bezpłatnie skorzystać z wszystkich linii autobusowych obsługiwanych przez miejskie autobusy. Korzystanie z komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej warto rozważać każdego dnia, jednak szczególnie w dzień Wszystkich Świętych, kiedy to dojazd do cmentarzy może być utrudniony ze względu na wzmożony ruch na drogach. 

Warto także zaznaczyć, że linia MZK nr 7 na odcinku Kamienica – 3 Maja Dworzec/Piastowska Dworzec 1 listopada w godzinach od 9.45 do 17.00 będzie kursowała średnio co 7,5 minuty.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej dostosował organizację ruchu do potrzeb związanych z odwiedzaniem cmentarzy między 31 października a 2 listopada. W tych dniach nastąpi wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Karpackiej od 31 października do 2 listopada. Zmieni się również częstotliwość kursów linii nr 7 we Wszystkich Świętych.

Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że w dniach 31 października 2023 r. (wtorek) oraz 1 i 2 listopada 2023 r. (środa-czwartek) w związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na ul. Karpackiej realizowany będzie objazd w kierunku centrum miasta dla linii nr 7 i 18 ulicami: Gościnną, Kolistą oraz Niwną. Na trasie objazdu obsługiwane będą przystanki: Gościnna Karpacka, Kolista Działowa, Kolista Niwna oraz dodatkowy przystanek tymczasowy Karpacka Orzeszkowej (za skrzyżowaniem z ul. Elizy Orzeszkowej). Dodatkowo na linii nr 18 obsługiwany będzie przystanek Kamienica. Pominięte zostają przystanki Karpacka Pawilon oraz Karpacka Dom Kultury.
Ruch autobusów linii nr 7 oraz 18 w kierunku Kamienicy realizowany będzie bez zmian — wydzielonym buspasem. Dodatkowo uruchomiony zostaje przystanek tymczasowy Karpacka Cmentarz (za wjazdem na parking cmentarza).

Uwaga: linia nr 18 nie kursuje 1 listopada 2023 r.
1 listopada 2023 r. (środa) kursy linii nr 7 realizowane będą wg specjalnego rozkładu jazdy (z pominięciem obsługi odcinka Kamienica-Szyndzielnia):

1) Kamienica — Wapienica Dzwonkowa na podstawowej trasie przejazdu co 30 minut (w godzinach od 8.00 do 21.00);

2) Kamienica — Osiedle Kopernika na wariantowej trasie przejazdu przez ul. Grunwaldzką co 30 minut (w godzinach od 8.00 do 20.00);W kierunku Os. Kopernika kursy wariantowe od przystanku Piastowska Lubertowicza zostaną poprowadzone ul. Listopadową, ul. Grunwaldzką, ul. Browarną, ul. Cieszyńską oraz ul. Jesionową.
W kierunku Kamienicy kursy wariantowe od przystanku Osiedle Kopernika zostają poprowadzone ul. Jesionową, ul. Cieszyńską, ul. Browarną, ul. Grunwaldzką, ul. Wyspiańskiego.

Na wariantowej trasie przejazdu do/z Osiedla Kopernika nie będą obsługiwane przystanki: Wyspiańskiego Starostwo Powiatowe, Wyspiańskiego Szpital Miejski oraz Sobieskiego Wyspiańskiego. Dodatkowo obsługiwane będą przystanki: Grunwaldzka Szpital Miejski oraz Osiedle Kopernika.

3) Kamienica — Warszawska Dworzec/Piastowska Dworzec na wariantowej trasie przejazdu co 15 minut (w godzinach od 9.45 do 17.00).

Na odcinku Kamienica — 3 Maja Dworzec/Piastowska Dworzec linia nr 7 w godzinach od 9.45 do 17.00 będzie kursowała średnio co 7,5 minuty.

1 listopada 2023 r. na linię nr 7 zadysponowany zostanie tabor przegubowy o zwiększonej pojemności (18-metrowy), natomiast 31 października 2023 r. oraz 2 listopada 2023 r. część brygad linii nr 7 również obsługiwana będzie taborem przegubowym. Ponadto 1 listopada 2023 r. na linie nr 15, 23, 32 i 33 dysponowany będzie tabor o zwiększonej pojemności (12-metrowy).

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt