Bielsko-Biała: Mężczyzna padł ofiarą oszustwa- stracił 140tys zł !

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych kolejny oszust wzbogacił się o 140 tysięcy złotych! Przestępcy kontaktują się przeważnie z osobami starszymi. Bądźmy ostrożni!

Wczoraj do 91-letniego mieszkańca Bielska-Białej zadzwoniła osoba podszywająca się za lekarza. Poinformowała w rozmowie, że jego siostra wraz z córką w stanie ciężkim zostały przewiezione do szpitala i pilnie potrzebują leku, który uratuje im życie. Oszust zażądał 140 tys. złotych, gdyż jak wskazał,  taki jest koszt lekarstwa, które zostanie sprowadzone zza granicy. Po przeszło godzinie do mieszkania seniora przyszedł mężczyzna, któremu przekazał koperty z zażądaną kwotą. Dopiero po rozmowie z członkami rodziny uświadomił sobie, że padł ofiarą oszusta. Postępowanie w tej sprawie prowadzą bielscy policjanc

Policja apeluje do bliskich seniorów!

Rozmawiajmy o oszustwach ze swoimi babciami, dziadkami, rodzicami, czy innymi starszymi osobami w Waszym otoczeniu. Przypominajmy im o legendach, pod jakimi działają przestępcy, podkreślając, że sposób działania sprawców może być zupełnie inny. Wskazujmy, co powinni zrobić w sytuacji, gdy odbiorą telefon od rzekomego wnuczka, lekarza, czy policjanta.

Sami również bądźmy ostrożni!

Źródło: Policja Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt