Bielsko-Biała: Kościół Świętego Mikołaja traktują jak toaletę publiczną.

Parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej zwróciła się z prośbą do parafian o to aby reagować na sytuacje które nasilają się w rejonie katedry. Zakłócane są nabożeństwa, od rana do wieczora spożywany jest alkohol, a do tego otoczenie kościoła traktowane jest jak toaleta.

Od dłuższego czasu Parafia św. Mikołaja w Bielsku-Białej ma problem związany z ludźmi którzy w otoczeniu kościoła spożywają alkohol czy przeszkadzają w nabożeństwach. Co gorsze, w ostatnim czasie dochodziło do prób włamań i kradzieży. 

“Niestety coraz częściej zauważamy, że Katedra św. Mikołaja i jej otoczenie stają się miejscem, w którym codziennie od wczesnych godzin porannych po zmierzch pojawiają się osoby zakłócające spokój przechodniów i wiernych biorących udział w nabożeństwach. Ci, którzy przychodzą do kościoła z zamiarem modlitwy spotykają się nieraz z uciążliwym zachowaniem osób, często będących pod wpływem alkoholu. Kościół wielokrotnie jest zanieczyszczany, bywa, że traktowany jest jako toaleta.

Interwencje służby kościelnej przynoszą co najwyżej krótkotrwałe skutki. Problem niestety nie znika. Co rusz pojawiają się ci, którzy sprawiają kłopoty i nie pozwalają na utrzymanie atmosfery modlitwy i godnego porządku. Wielokrotne próby włamania i kradzieży nie pozwalają na otwarcie całej przestrzeni naszego kościoła. Zakłócającym spokój absolutnie obca jest czysta intencja modlitwy.

Celebrujący nabożeństwo ksiądz nie zawsze może zapobiegać takim zachowaniom. Dlatego zwracamy się do wiernych, szczególnie mężczyzn, z apelem i prośbą o czujność, wyrozumiałość i stosowną reakcję, w tym niezwłoczne zgłoszenie zaistniałej sytuacji na numery alarmowe Straży Miejskiej (986) i Policji (997) – numery umieszczone są także w gablocie ogłoszeń.

Wspólna odpowiedzialność za nasz kościół do tego nas zobowiązuje. Nie bądźmy obojętni wobec złych zachowań.”– pisze parafia na swojej stronie internetowej. 

foto: FB Katedra św. Mikołaja w Bielsku-Białej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry