Bielsko-Biała: kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego. Jakie są najnowsze informacje?

zanieczyszczenie wody Bielsko Biała

Dziś rano w bielskim Ratuszu po raz kolejny zebrał się sztab kryzysowy pod kierownictwem zastępcy prezydenta miasta Piotra Kuci. Omawiano aktualną sytuację związaną z zanieczyszczeniem wody na terenie miasta. Od wczoraj nie odnotowano już żadnych dodatkowych zgłoszeń, co oznacza, że obszar objęty awarią nie powiększa się. 

Obecni na posiedzeniu przedstawiciele spółki Aqua S.A. poinformowali, że remontowana niedawno magistrala, która jest prawdopodobną przyczyną zanieczyszczenia wody, została odłączona od sieci wodociągowej Bielska-Białej. Spółka deklaruje jak najszybciej opanować sytuację. Sieć wodociągowa, na obszarze, na którym doszło do zanieczyszczenia, jest cały czas przepłukiwana. Uciążliwości zapachowe  zaczynają zanikać. Zwrócili się także do mieszkańców, których problem dotyczy, o spuszczanie wody z kranów. Tylko w ten sposób można pozbyć się z sieci wodociągowej zanieczyszczonej wody.

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformował, że wciąż nie są znane ostateczne wyniki badań zanieczyszczonej wody. Jednocześnie powiadomił, że kolejne próbki cały czas są pobierane i kierowane do dalszej analizy. 

Dlatego dopóki Sanepid nie potwierdzi, że woda nadaje się do spożycia, w dalszym ciągu nie należy jej używać do celów spożywczych.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt