Bielsko-Biała jednym z najczęściej wybieranych miast na wypoczynek w trakcie ferii

foto. fototeo

W minionym okresie ferii zimowych, Koleje Śląskie wprowadziły nową inicjatywę, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Blisko 113 tysięcy dzieci i młodzieży miało okazję skorzystać z przejazdów pociągami za symboliczną złotówkę. Najwięcej młodych ludzi wybrało podróż pociągiem do Krakowa i Bielska-Białej.

Sukces akcji podróż pociągiem za złotówkę

Pomimo niepewnej pogody, która sprawiła, że “zimowy” wypoczynek był tylko nazwą, liczba korzystających z oferty pasażerów przerosła oczekiwania. Dodatnie temperatury i deszczowa aura nie zniechęciły jednak podróżnych. Najwięcej młodych podróżników wybrało się do takich miejscowości jak Kraków i Bielsko-Biała, co świadczy o sukcesie inicjatywy.

– Dzięki promocji ułatwiliśmy najmłodszym tanie podróżowanie w trakcie ferii zimowych, które pod względem pogodowym pozostawiały wiele do życzenia. Statystyki poszczególnych linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie pokazują, że to był strzał w dziesiątkę, bo mieszkańcy województwa śląskiego wykorzystali słotę na zwiedzanie Krakowa, Bielska-Białej czy Częstochowy – wylicza Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Od 27 stycznia do 11 lutego Koleje Śląskie sprzedały aż 112 792 biletów za złotówkę. Największą popularnością cieszyły się trasy do Krakowa i Bielska-Białej, gdzie sprzedano odpowiednio 5,2 tys. i prawie 4 tys. biletów. To świadczy o skuteczności akcji i jej pozytywnym wpływie na mobilność młodych ludzi oraz o atrakcyjności oferowanych kierunków.

– To była doskonała promocja Kolei Śląskich i transportu publicznego. Za podróż trzeba było zapłacić symboliczną złotówkę, aby w zamian dostać szybką i wygodną podróż w wymarzone miejsce lub… wiele miejsc – bo każdy młody człowiek mógł kupić tyle biletów, ile dusza zapragnie – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Tanie podróże dla dzieci i dorosłych również przez cały rok

Aby skorzystać z promocji, wystarczyło zakupić bilet za złotówkę. Bilety można było nabyć w kasach Kolei Śląskich lub w pociągu u drużyny konduktorskiej. Podczas podróży każdy musiał posiadać przy sobie dokument potwierdzający wiek. Co ważne, oferta nie była limitowana, więc każdy mógł kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych. Promocja była dostępna dla dzieci w wieku przedszkolnym od czwartego roku życia, ponieważ dzieci młodsze korzystają z ulgi ustawowej 100%, co oznacza, że ich podróże Kolejami Śląskimi są zawsze bezpłatne.

Nie tylko dzieci mogły skorzystać z ulg oferowanych przez Koleje Śląskie. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia, również mogły skorzystać z oferty “Rodzina”. To stała oferta obowiązująca przez cały rok, umożliwiająca zakup biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżują z dzieckiem.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry