Bielsko-Biała: Interaktywne Centrum Bajki i Animacji nabiera kształtów – [WIDEO & FOTO]

OKO Bielsko-Biała

Trwa budowa interaktywnego centrum bajki i animacji w Bielsku-Białej, które otworzy się prawdopodobnie już w grudniu tego roku. Obiekt powstaje przy Studiu Filmów Rysunkowych.

Budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO w Bielsku-Białej ruszyła na początku 2022 roku. OKO czyli Obszar Kreacji Obrazu, to połączenie interaktywnego i nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki w oparciu o dorobek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, w którym powstały m.in. animowane seriale o Bolku i Lolku, Reksiu czy Smoku Wawelskim i Bartolini Bartłomieju. Będzie to nowoczesne centrum rozrywki i edukacji proponujące dzieciom i ich rodzicom naukę przez zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych technik multimedialnych. Dużą zaletą projektu jest fakt, że w przyszłości może być on poszerzony o kolejne atrakcje. To największa tego typu inwestycja w Polsce, a nawet w tej części Europy.

Realizacja OKA przebiega w sposób wzorowy, a nawet, dzięki świetniej współpracy z Bielskim Przedsiębiorstwem Budownictwa Przemysłowego, które wznosi ten budynek, wyprzedzamy kalendarz. Testowe otwarcie chcemy przeprowadzić we wrześniu tego roku – wtedy przez OKO przejdą grupy fokusowe i w ankietach odpowiedzą na pytania – co działa tam dobrze, a co trzeba będzie jeszcze dopracować. Po tym, na początku grudnia, budynek mógłby zostać otwarty dla szerokiej publiczności – zapowiadał z entuzjazmem dyrektor SFR Maciej Chmiel.

Pieniądze na inwestycję pochodzą m.in. z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z mechanizmu finansowego EOG oraz Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Koszt całkowity to około 33 mln zł.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt