Bielsko-Biała: Drastyczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

foto. Policja Bielsko-Biała

W obliczu rosnącej liczby wypadków drogowych, nadmierna prędkość pozostaje jednym z największych zagrożeń na ulicach naszych miast. Policja w Bielsku-Białej nie ustaje w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, czego dowodem jest najnowsze zdarzenie na ulicy Warszawskiej.

Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h

Policjanci z bielskiej jednostki drogowej są na pierwszej linii walki z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy przez swoje zachowanie na drodze zagrażają nie tylko sobie, ale i innym uczestnikom ruchu. Jeden z ostatnich przypadków dotyczy kierowcy samochodu marki Dodge, który został zatrzymany po tym, jak pędził ulicą Warszawską z prędkością 120 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h.

Nieodpowiedzialność na drodze ma swoją cenę. Kierowca, który zdecydował się na tak ryzykowne zachowanie, musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policja nałożyła na niego karę w postaci trzymiesięcznego zakazu prowadzenia pojazdów, 14 punktów karnych oraz grzywnę w wysokości 2000 złotych. To surowe, ale sprawiedliwe środki, mające na celu przypomnienie o znaczeniu przestrzegania ograniczeń prędkości oraz ochronie życia na drogach.

Policja przypomina

Pamiętajmy, że każdy z nas jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Będąc na drodze jako kierowca, pieszy czy też rowerzysta jesteśmy zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i wzajemnego szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego znajdujących się na drodze. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry