Bielsko-Biała: Bryła lodu spadła na dwie nastolatki. Obie trafiły do szpitala.

Dziś około godziny 9 rano, z dachu jednej ze szkół w Bielsku-Białej zsunęła się bryła lodu, która spadła na dwie dziewczyny. Obie nastolatki trafiły do szpitala. 

Do zdarzenia doszło w czwartek tuż po godzinie 9. Z dachu szkoły przy ulicy Wyspiańskiego w Bielsku-Białej oderwał się lód, który spadając, uderzył w dwie przechodzące tamtędy nastolatki.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie, że lodowy nawis oderwał się od budynku szkoły i spadł na – idące chodnikiem – dwie dziewczyny. Młodsza miała rozciętą głowę i została zabrana karetką do szpitala pediatrycznego. Drugiej dziewczynie nic się nie stało, ale została zabrana do szpitala wojewódzkiego na obserwację – przekazała nam oficer prasowa Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej mł. bryg. Patrycja Pokrzywa. I dodała: – Na miejsce zadysponowaliśmy drabinę mechaniczną, żeby zrzucić znad wejścia do budynku szkoły pozostały lód.

– Po wykonanych na miejscu czynnościach, mogę powiedzieć, że dwie dziewczyny wchodziły do szkoły drzwiami, które zostały wyłączone z użytkowania. Wyłączenie to polegało na ogrodzeniu taśmą tych drzwi właśnie z obawy na to, że ten śnieg zalegający na dachu może spaść. Z tego, co wiem, to młodzież to lekceważyła i podniosła tę taśmę i wchodziła tymi drzwiami do placówki – powiedziała nam Katarzyna Chrobak z policji w Bielsku-Białej. 

Dodała: – Przeprowadziliśmy oględziny miejsca zdarzenia, na pewno będziemy prowadzić postępowanie w tej sprawie.

foto KMP Bielsko-Biała / źródło tvn24

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt