Bielsko-Biała: Będą sadzić drzewa i krzewy w całym mieście. Podpisano umowę z wykonawcą.

zdjęcie ilustracyjne

Miasto Bielsko-Biała postanowiło zainwestować blisko 500 tysięcy złotych w zakup i zasadzenie blisko 2 tysięcy drzew i krzewów. To nie tylko krok w kierunku ochrony środowiska, ale także piękny gest dla mieszkańców, którym teraz przysługuje więcej przestrzeni do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Miasto Bielsko-Biała zakupiło blisko 2 tys. drzew i krzewów

Przetarg na zakup i zasadzenie drzew i krzewów w Bielsku-Białej to jedno z najważniejszych przedsięwzięć, które miało na celu wzbogacenie zieleni w mieście. W sumie miasto zakupiło 1977 drzew i krzewów do nasadzeń zastępczych, a także zobowiązało się do ich zasadzenia. Konkurs na realizację tego projektu wygrała firma z Wisły – Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych. Teraz, w najbliższych dniach, rozpocznie realizację prac, które przyczynią się do urozmaicenia krajobrazu Bielska-Białej.

Projekt zakłada zasadzenie drzew i krzewów w 168 różnych lokalizacjach na terenie praktycznie wszystkich osiedli w Bielsku-Białej. Wśród gatunków, które zostaną zasadzone, znajdują się m.in. dęby, klony, lipy, platany, śliwy i jabłonie. Nowa roślinność będzie urozmaicona i różnorodna, co doda uroku miastu.

Wymagania przetargowe

Zgodnie z wymaganiami przetargu, sadzone drzewka muszą spełniać określone kryteria. Przewiduje się, że obwód pnia drzewek będzie wynosić od 10 do 18 centymetrów, mierzone na wysokości 100 centymetrów od ziemi. Dodatkowo, wszystkie rośliny muszą być co najmniej 3-letnimi sadzonkami o wysokości wynoszącej minimum 60 centymetrów. W przypadku brzóz, wysokość sadzonek wynosić ma od 190 do 200 centymetrów. To ważne kwestie, które zapewnią, że nowe drzewa i krzewy rosną zdrowo i staną się trwałym elementem krajobrazu miasta.

Ochrona środowiska i estetyka miasta

Inwestycja w zieleń to nie tylko kwestia estetyki, choć ta nie jest bez znaczenia. Drzewa i krzewy to nie tylko ozdoba miasta, ale także ważne elementy ekosystemu. Dęby, klony, lipy i inne gatunki dostarczą schronienia i pożywienia dla różnorodnych gatunków ptaków i owadów. To także naturalny sposób na oczyszczenie powietrza, poprawę jakości życia mieszkańców oraz stworzenie miejsc do rekreacji i wypoczynku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry