Bielsko-Biała: Amfiteatr leśny w Lipniku doczeka się rewitalizacji

Rewitalizacja amfiteatru leśnego Bielsko-Biała Lipnik

Wszystko na to wskazuje, że leśny amfiteatr w Lipniku doczeka się rewitalizacji. Ogłoszono już przetarg na wykonanie prac, a amfiteatr ma być gotowy już jesienią. 

W maju 2020 rozpozcęto rewitalitzację amfiteatru, niestety przez pandemię wystąpiły opóźnienia w pracach. Pierwotnie zakładano, że prace zakończą się jesienią. Przez cały czas przesuwano terminy, przez co ostatecznie nadleśnictwo, jesienią 2021 roku wypowiedziało umowę wykonawcy.

Ogłoszono kolejny przetarg, a termin upływa 10 maja. Nowy wykonawca będzie miał za zadanie dokończyć rewitalizację w cztery miesiące. Jest duża szansa na to, że na jesień będzie można zobaczyć odnowiony leśny amfiteatr. 

Na dzień dzisiejszy, w amfiteatrze gotowe są między innymi wiaty i plac. Trzeba dokończyć budowę schodów, wykonać jeden mur oporowy oraz drogę łączącą plac dolny i górny czy obłożyć kamieniem widownię i przymocować siedziska.

Do wykonania pozostało jeszcze sporo. Prac wręcz przybyło, bo poprzednia firma wykonała niektóre rzeczy niezgodnie z projektem. Trzeba je rozebrać i poprawić – powiedział dla PAP Tomasz Gawęda.

Samorząd i leśnicy chcą, żeby amfiteatr, znajdujący się przy niebieskim szlaku turystycznym na Magurkę Wilkowicką, był miejscem wypoczynku oraz spotkań społecznych i kulturalnych.

O jego remont zabiegali mieszkańcy Lipnika. Starali się na ten cel pozyskać fundusze m.in. z Budżetu Obywatelskiego, ale było to niemożliwe z przyczyn formalnych. Inwestycja przekraczała limity finansowe, a jednocześnie teren, na którym się znajduje, nie należy wyłącznie do gminy Bielsko-Biała, a między innymi do nadleśnictwa.

źródło: eska.beskidy foto: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry