Bielsko: będą zbierane niepotrzebne książki, można je nabyć za drobne pieniądze

Już 11 czerwca w Galerii Sfera odbędzie się kolejna edycja akcji Książka wspiera bohatera. Całkowity dochód z niej zostanie przeznaczony na prowadzenie zajęć dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Książki już dziś można przynosić do punktu informacyjnego w Galerii Sfera I.

Zbliżający się początek wakacji to znakomity czas, by zaopatrzyć się w przydatne lektury na letni odpoczynek oraz pomóc planecie i potrzebującym.

Książka wspiera bohatera jest inicjatywą Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie kilka aspektów – ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Organizatorzy zbierają od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, później organizują kiermasz, dając im drugie życie, a zebrane środki przeznaczają na realną i konkretną pomoc.

Książki należy przynieść punktu informacyjnego w Galerii Sfera I. W mieście i okolicy jest już kilkanaście innych miejsc, w których również można to zrobić. Szczegóły na stronie internetowej akcji i na Facebooku Fundacji Arka.

– Książka wspiera bohatera już na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń. Kontynuując sukcesy poprzednich edycji, zachęcamy wszystkich do przynoszenia swoich książek z historiami, w które mają szanse poznać nowe osoby. Połączenie książkowych inspiracji z pomaganiem najbardziej potrzebującym mieszkańcom w okolicy sprawdza się doskonale i liczmy, że w czerwcu będzie podobnie – zachęca prezes Fundacji Ekologicznej Arka Wojciech Owczarz.

 

źródło/foto. UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt