Bielski szpital z nowym sprzętem. Ułatwienie dla osób słabosłyszących.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zainstalował pętle indukcyjne. Pacjentom, korzystającym z aparatów słuchowych, pozwoli na lepszy dostęp do usług medycznych.

Pętle indukcyjne w Bielskim Szpitalu

System pętli indukcyjnej to wzmacniacz i przewód ułożony w pętlę. Dźwięk ze źródła, przykładowo głos pracownika rejestracji, przesyłany jest do wzmacniacza. W nim zostaje przetworzony i wzmocniony. Dźwięk do aparatu słuchowego trafia bez szumów z zewnątrz.

“Pętle zainstalowane zostały w centralnej rejestracji, w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, w punkcie nocnej i świątecznej opieki oraz miejscu, gdzie odbywają się planowe przyjęcia do naszej placówki. W sumie pacjenci słabosłyszący mogą korzystać z 15 punktów, w których działają pętle indukcyjne” – poinformował dyrektor ds. administracyjno-technicznych szpitala Łukasz Matlakiewicz.

Rzecznik szpitala Anna Szafrańska podała, że pętle kosztowały ponad 22 tys. zł. Ich zakup został sfinansowany z grantu w wysokości 2 mln zł, który Ministerstwo Zdrowia przekazało szpitalowi na przedsięwzięcie pod nazwą “Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej do osób ze szczególnymi potrzebami”.

źródło: PAP

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry