Bielski Antykwariat Naukowy kończy swoją działalność – trwa wyprzedaż książek

foto. Bielski Antykwariat Naukowy

Bielski Antykwariat Naukowy, ostatnie miejsce dla miłośników literatury używanej, ogłosił zakończenie swojej działalności. Ta decyzja zamyka rozdział w historii miasta, który trwał nieprzerwanie od ponad pół wieku.

Bielski Antykwariat Naukowy - historia

Bielski Antykwariat Naukowy był nie tylko miejscem sprzedaży książek, ale przede wszystkim przestrzenią spotkań dla pasjonatów czytelnictwa, historii i kultury. Założony w grudniu 1972 roku, początkowo pod egidą „Domu Książki”, szybko stał się niezależną instytucją kultury. Przez lata zmieniał lokalizacje, lecz jego misja pozostawała niezmienna – dostarczanie literatury i promowanie czytelnictwa. Wśród półek wypełnionych książkami znaleźć można było zarówno nowości, jak i książki starsze, których już nie było w obrocie księgarskim. Trafić można było na rzadkie starodruki, w tym cenne pozycje z kolekcji dr. Jerzego Polaka, znanego historyka, których część trafi teraz do Archiwum Państwowego i Muzeum Historycznego. Antykwariat prowadził także tzw. przecenę, czyli sprzedawał książki wycofane z obrotu ze względu na uszkodzenia.

Zapadła ostateczna decyzja o zamknięciu antykwariatu

Bardzo trudne czasy dla Bielskiego Antykwariatu Naukowego zaczęły się podczas pandemii COVID-19. Właścicielki, Małgorzata Malczewska wraz z siostrą, mimo wieloletnich starań i prób adaptacji do nowych realiów, stanęły przed trudną decyzją o zamknięciu. Wysoki czynsz i malejące zainteresowanie kupnem fizycznych książek przyczyniły się do tej decyzji. Mimo wsparcia w formie obniżek czynszu przez miasto w okresie pandemii, obroty antykwariatu nie pozwalały na dalsze utrzymanie działalności. Ostatecznie zapadła decyzja o zamknięciu sklepu. Czynny będzie tylko do końca lutego, dlatego też zachęcamy wszystkich do odwiedzenia i skorzystania z atrakcyjnych cen książek. Sklep czynny jest w od godz. 11:00 do 17;00.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt