Biegowa rywalizacja na szczyt Skrzycznego

Dystans blisko 5 km w biegu alpejskim „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” będą mieli do pokonania zwolennicy biegowych wrażeń, którzy zdecydują się na start w zawodach zaplanowanych na sobotę 3 września 2022 roku. Wydarzenie biegowe dofinansowane zostało ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku jest jednym z jego partnerów.

Trasa biegu „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” poprowadzi z okolic dolnej stacji kolei linowej na Skrzyczne, należącej do COS-OPO w Szczyrku, przez niebieski szlak turystyczny i Halę Jaworzyna, aż po metę przy górnej stacji kolei. To łącznie blisko 5-kilometrowy dystans, o tyle wymagający, że z przewyższeniem wynoszącym 727 metrów i osiąganym po dostaniu się na szczyt Skrzycznego. Wymagającym zmaganiom przewidzianym w górskich okolicznościach Szczyrku przyświecają założenia popularyzacji biegów, promocji walorów krajobrazowych regionów, propagowania infrastruktury sprzyjającej uprawianiu sportu oraz popularyzacji zdrowego i aktywnego stylu życia.

Bieg zaplanowany w kalendarzu na sobotę 3 września br. ma charakter alpejski i nawiązuje w swoim kształcie do zawodów organizowanych w 2015 roku, gdy uczestnicy zaproszeni zostali do ekstremalnej formuły rywalizacji na Skrzyczne wzdłuż kolei linowej.

Klasyfikacje prowadzone będą w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych grupach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe medale, a także atrakcyjne i obficie wyposażone pakiety startowe. Nie zabraknie pucharów oraz upominków rzeczowych dla najlepszych oraz nagród-niespodzianek w ramach szczęśliwych numerów startowych. Wpisowe do udziału w imprezie „Skrzyczne – Wyzwanie 1257” wynosi 50 złotych.

Szczegóły dostępne są w REGULAMINIE, na stronie internetowej Organizatora www.flowpro.pl oraz pod linkiem, gdzie ruszyły właśnie zapisy – https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/599

źródło skrzyczne.cos.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry