Bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w Bielsku-Białej.

W Diagnomedzie przy ul. Komorowickiej 23 w Bielsku-Białej dostępne są bezpłatne badania cytologiczne dla kobiet w wieku 25-59 lat. To ważna inicjatywa, która ma na celu ochronę zdrowia kobiet poprzez wczesne wykrywanie zmian przednowotworowych i nowotworów szyjki macicy.

Dlaczego badanie cytologiczne jest ważne?

Cytologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem komórek za pomocą mikroskopu. Badanie cytologiczne rozmazu szyjki macicy, znane również jako badanie Pap, jest kluczowe w ginekologii. Pozwala ono na wczesne wykrywanie zmian komórkowych, które mogą prowadzić do rozwoju nowotworu szyjki macicy. Wczesna diagnoza i interwencja mogą uratować życie pacjentki.

Program bezpłatnych badań cytologicznych jest adresowany do kobiet w wieku 25-59 lat, które nie miały wykonanej cytologii w ciągu ostatnich trzech lat. Dodatkowo obejmuje on kobiety obciążone czynnikami ryzyka, takie jak zakażenie wirusem HIV, przyjmowanie leków immunosupresyjnych lub zakażenie wirusem HPV – typem wysokiego ryzyka. Ponadto, w uzasadnionych przypadkach, program jest dostępny po upływie 12 miesięcy od poprzedniego badania.

Jak się zarejestrować?

Rejestracja na bezpłatne badania cytologiczne w Diagnomedzie odbywa się pod numerem telefonu 695 415 290. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.diagnomed.pl/diagnostyka

Zadbaj o swoje zdrowie i skorzystaj z tej cennej inicjatywy.

źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt