Bezpłatna komunikacja miejska dla osób z Ukrainy do 31 maja br.

Jak informuje Burmistrz Miasta Żywca w dniu 31 maja br. przestają obowiązywać darmowe przejazdy komunikacją miejską dla obywateli Ukrainy.

“Miasto Żywiec od początku wspomaga osoby, które uciekły przed rosyjską napaścią na Ukrainę. Stwarzamy różnego rodzaju możliwości, wspieramy w działaniach, na bieżąco pomagamy. Zapewniamy pomoc przy realizacji różnego typu świadczeń, jak np. 40 zł za osobodzień dla rodzin, które przyjęły pod swój dach i zapewniły wyżywienie dla uchodźców, czy świadczenie 300 zł na start dla osób z Ukrainy realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Od początku wojny na Ukrainie, osoby z tego kraju, które przybyły do nas po wybuchu wojny, mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji autobusowej realizowanej przez Miejski Zakład Komunikacyjny. Biorąc pod uwagę przyznane świadczenia, fakt że coraz więcej osób z Ukrainy znajduje pracę oraz fakt, że dużo osób powróciło już na Ukrainę, bezpłatna komunikacja autobusowa będzie obowiązywać do 31 maja. Od 1 czerwca wszystkie osoby z Ukrainy będą mogły korzystać z komunikacji autobusowej MZK Żywiec za odpłatnością według obowiązujących taryf. Dzieci i młodzież będą mogły korzystać z biletów ulgowych (szkolnych) na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
Zaznaczam, że w minionym czasie MZK Żywiec było jednym z bardzo niewielu przewoźników na Żywiecczyźnie, które nie pobierało opłat za przejazd od osób z Ukrainy.” – pisze, Antoni Szlagor.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt