Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych 2023 na drogach naszego regionu.

Od 12 do 16 lipca odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń dla miłośników pojazdów zabytkowych – 44 Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć prawdziwe perełki motoryzacji.

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych

Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych jest jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń dla miłośników motoryzacji w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w malowniczym Szczyrku, pięknym mieście położonym w sercu Beskidów. Uczestnicy rajdu będą mieli okazję spędzić pięć dni wśród niesamowitych pojazdów zabytkowych, wypełnionych historią i unikalnym stylem.

W tym roku udział weźmie sześćdziesiąt załóg. Najstarszym pojazdem będzie Ford T w wersji sportowej, rocznik 1914.
Legandarny pojazd był produkowny w latach 1908-1927. Głównym założeniem Henry’ego Forda było stworzenie samochodu dla przeciętnej amerykańskiej rodziny. Dodatkowo auto miało być tanie, o prostej budowie, łatwe w naprawie, proste w prowadzeniu, mieć miękkie zawieszenie i duży prześwit, umożliwiający jazdę po bezdrożach. Koncepcja okazała się trafiona.

Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych 2023 - PROGRAM

Rajd rozpocznie się 12 lipca o godzinie 16:00 w SPA Hotelu “META” w Szczyrku. To będzie moment, w którym zawodnicy zostaną serdecznie powitani i zakwaterowani. Po przyjeździe uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z innymi miłośnikami motoryzacji i wymienić się doświadczeniami. Wieczorem odbędzie się oficjalne otwarcie rajdu, podczas którego organizatorzy przedstawią szczegółowy program oraz planowane atrakcje.

13 lipca, po śniadaniu i odprawie, uczestnicy rajdu wystartują o godzinie 9:00. Będą mieli okazję przejechać trasą wg itinerera strzałkowego przez malownicze tereny Węgierskiej Górki do urokliwej miejscowości Istebna. Tam, w hotelu “Złoty Groń”, przewidziano przerwę obiadową. Po posiłku uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Rezydencję Prezydenta, aby poznać historię i tradycję tego regionu. Po zwiedzaniu rajdowicze wrócą do Szczyrku, gdzie będą mieli postój na parkingu kolejki gondolowej.

14 lipca to czas na emocje i próby sprawnościowe. Po starcie o godzinie 9:00, trasa rajdu poprowadzi uczestników do urokliwej Suchej Beskidzkiej, gdzie będą przeprowadzone konkurencje sprawnościowe. To będzie doskonała okazja dla zawodników, aby pokazać swoje umiejętności i sprawnie manewrować zabytkowymi pojazdami. Po zakończeniu konkurencji przewidziano przerwę obiadową w restauracji “Kasper Suski”.

Nadchodzący 15 lipca to prawdziwe święto dla miłośników motoryzacji. Po starcie honorowym o godzinie 9:31 z centrum Szczyrku, uczestnicy rajdu odwiedzą zamek w Grodźcu. To niezwykłe miejsce pełne historii i tajemnic, które warto odwiedzić. Po wizycie na zamku uczestnicy powrócą do Bielska-Białej, gdzie o godzinie 14:00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się Konkurs Elegancji. Podczas tego wydarzenia zabytkowe samochody wraz z załogami w strojach z epoki będą prezentowane przed jury. Sędziowie pod przewodnictwem prezydenta Jarosława Klimaszewskiego wyłonią i uhonorują pucharami najpiękniejsze pojazdy wraz z załogami.

Wieczorem, 16 lipca, w SPA Hotelu “META” odbędzie się uroczyste zakończenie rajdu i wręczenie pucharów zwycięzcom imprezy. Będzie to moment pełen wzruszeń i wspomnień, w którym uczestnicy będą mieli okazję podsumować całe wydarzenie i podziękować sobie nawzajem za wspaniałe doświadczenie.

44 Międzynarodowy Beskidzki Rajd Pojazdów Zabytkowych to wydarzenie, które nie można przegapić dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. To nie tylko okazja do podziwiania pięknych i unikalnych pojazdów zabytkowych, ale także możliwość nawiązania nowych znajomości i dzielenia się swoją pasją z innymi. Organizatorzy zapewniają, że będzie to niezapomniane wydarzenie, pełne emocji i niesamowitych wrażeń. Warto być częścią tego spektakularnego rajdu!

Utrudnienia w Bielsku-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w związku z organizacją Rajdu Pojazdów Zabytkowych zostanie wyłączony z ruchu drogowego pl. Ratuszowy od dnia 14 lipca 2023 r. od godz. 17:00 do dnia 15 lipca 2023 r. do godz. 18:00. Jednocześnie wystąpią utrudnienia w ruchu w związku z przejazdem kolumny pojazdów w dniu 15 lipca 2023 r. w godz. 16:15 – 16:30 z pl. Ratuszowego na ulicach: Ratuszowej, 11 Listopada, Norberta Barlickiego, Wzgórze, Zamkowej, Rynek i Cieszyńskiej.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt