Beskidy rozpoczynają sezon narciarski: Biały Krzyż otwiera się już jutro!

foto. Kompleks Narciarski Biały Krzyż

Śnieg w Beskidach spadł kilka dni temu, co pozwoli na uruchomienie popularnego Kompleksu Narciarskiego “Biały Krzyż” w Szczyrku już w sobotę, 25 listopada. To dobra wiadomość dla miłośników białego szaleństwa, którzy nie mogą doczekać się zimowej przygody na stokach beskidzkich gór. Oprócz Białego Krzyża, inne ośrodki, takie jak Szczyrk Mountain Resort, Nowa Osada i Siglany, również uruchomiły armatki śnieżne, przygotowując teren na nadchodzący sezon.

Ośrodek Biały Krzyż rozpoczyna sezon narciarski w Beskidach

Beskidzkie ośrodki narciarskie od dawna przygotowywały się do otwarcia sezonu narciarskiego. O uruchomieniu armatek śnieżnych poinformował między innymi popularny ośrodek narciarski Biały Krzyż na Przełęczy Salmopolskiej. To tutaj tradycyjnie rozpoczyna się sezon zimowy w Beskidach. Dzięki korzystnemu mikroklimatowi ośrodek jest żartobliwie nazywany beskidzkim lodowcem, ponieważ śnieg pojawia się tu wcześnie i utrzymuje się przez długi czas. To właśnie Białemu Krzyżowi jako pierwszemu udaje się naśnieżyć stok, co ma miejsce również w tym roku a dokładnie 25 listopada o godz. 9:00!

Nie tylko Biały Krzyż przygotowuje się do sezonu narciarskiego. Największy beskidzki ośrodek, Szczyrk Mountain Resort, również uruchomił swoje armatki śnieżne, zapewniając doskonałe warunki dla narciarzy i snowboardzistów.

Naśnieżanie stoków również w Wiśle

Sprzęt naśnieżający działa także w innych miejscach, takich jak Wisła, gdzie ośrodki Nowa Osada i Siglany również są gotowe na przyjęcie miłośników sportów zimowych.

Dzięki wczesnemu opadowi śniegu i systematycznemu naśnieżaniu ośrodki narciarskie w Beskidach oferują teraz najlepsze warunki dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy znajdzie tu coś dla siebie – od łagodnych tras dla początkujących po wymagające zjazdy dla zaawansowanych narciarzy.

>> Stoki narciarskie dla początkujących w Wiśle – który ośrodek wybrać?

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt