BEKA w Bielsku-Białej – nowe miejsce dla Młodzieży w Książnicy Beskidzkiej

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Książnica Beskidzka 5 lutego uroczyście otworzyła BEKA – Biblioteczną Ekipę Książkowych Amatorów, dedykowaną przede wszystkim młodzieży. To innowacyjne miejsce, stworzone z myślą o młodych ludziach, oferuje nie tylko książki, ale również wyjątkowe możliwości rozwoju i integracji.

BEKA - tworzenie przestrzeni dla młodzieży

BEKA to projekt zaplanowany i stworzony przez młodych ludzi, ale przede wszystkim dla nich. Zdaniem dyrektora Książnicy Beskidzkiej, Katarzyny Ruchały, obecnie biblioteki muszą się dynamicznie rozwijać i dostosowywać do potrzeb młodych czytelników. BEKA ma być miejscem, w którym młodzież może spotykać się, nawiązywać kontakty i rozwijać swoje pasje. To także inicjatywa, która ma na celu integrację młodzieży polskiej i ukraińskiej, dając im możliwość spędzania czasu razem i wspólnego rozwoju.

BEKA to nie tylko tradycyjna biblioteka. Oprócz bogatego księgozbioru, można tu znaleźć wygodne kanapy, pufy oraz stół z grami planszowymi, tworząc przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu. To przestrzeń, którą konsultowano z młodymi ludźmi, aby spełniała ich oczekiwania i potrzeby. BEKA zachęca do czytania w komfortowych warunkach przy kawie, a miłośnicy gier planszowych znajdą tu wiele atrakcji. Ponadto, to idealne miejsce do odrobienia lekcji i przygotowania się do zajęć szkolnych.

Edukacyjne warsztaty inaugurujące otwarcie nowej przestrzeni

Na inaugurację BEKI odbyły się warsztaty tapicerskie prowadzone przez Joannę Pach, pasjonatkę wnętrz i blogerkę. Wspólnie z młodymi uczestnikami przywracali atrakcyjność starym krzesłom, co pokazuje, że BEKA to nie tylko czytanie, ale także miejsce do rozwijania praktycznych umiejętności.

CZYTAJ TAKŻE:

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt