Będzie więcej połączeń kolejowych na trasie Bielsko-Biała – Kraków

foto: Polregio

W ostatnich latach podróże kolejowe w Polsce stają się coraz bardziej atrakcyjne i wygodne dla pasażerów. Mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli się cieszyć z nowych udogodnień w transporcie publicznym. Planowane zmiany w rozkładzie jazdy na lata 2024/25 przynoszą pozytywne efekty dla podróżnych korzystających z linii kolejowej na trasie Bielsko-Biała – Kraków

Nowe Połączenia dla Pasażerów

Zgodnie z zapowiedziami, w nowym rozkładzie jazdy pojawią się dwie dodatkowe pary pociągów na trasie Bielsko-Biała – Kraków. Aktualnie na tej linii kursuje siedem par pociągów, jednak po planowanych zmianach liczba ta wzrośnie do dziewięciu. To z pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy coraz chętniej korzystają z kolei.

Nie tylko nowe połączenia stanowią dobrą wiadomość dla podróżnych. Istotne kursy, takie jak poranny z Wadowic do Bielska-Białej i nocny z Bielska-Białej do Wadowic, pozostaną utrzymane. To ważne dla osób podróżujących w różnych porach dnia i nocy, zapewniając im stały dostęp do transportu kolejowego.

Przyspieszone Połączenie "Ornak"

Warto również zwrócić uwagę na przyspieszony pociąg Kolei Śląskich “Ornak” relacji Katowice – Zakopane. W związku z przebudową linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka, w weekendy linią 117 będzie kursować ten szybki pociąg. Planowane jest, że pociąg ten może pojawić się na trasie już latem tego roku, co z pewnością umożliwi szybsze i wygodniejsze podróże dla pasażerów.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry