Będzie nowoczesne boisko w parku żywieckim

W Parku Habsburgów powstanie nowe boisko, bieżnia i zeskok dla dyscyplin lekkoatletycznych. Cały obiekt będzie oświetlony! 

“Dziś mam świetną wiadomość dla naszego miasta. Miło mi poinformować, że w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 2 450 000 zł na „Przebudowę boiska w Parku Habsburgów w Żywcu”.
Zakres przebudowy boiska obejmuje:
▶zmianę istniejącej geometrii i standaryzacje wymiarów boiska do piłki nożnej do wymiarów pola gry 86,85m x 52,66m;
▶budowę zewnętrznych stref bezpieczeństwa;
▶wykonanie nowej podbudowy pod całą murawą;
▶budowę systemu drenażowego odprowadzającego nadmiar wód opadowych, co pozwoli na korzystanie z obiektu w trakcie lub bezpośrednio po opadach atmosferycznych;
▶wykonanie nowej specjalistycznej murawy z trawy naturalnej systemem pełnego darniowania z rolki trawą sezonowaną, o znacznie lepszych parametrach dla korzystających graczy;
▶budowę nowej bieżni i zeskoku dla dyscyplin lekkoatletycznych;
▶wyposażenie obiektu w oświetlenie światłem sztucznym pozwalającym na korzystanie w godzinach wieczornych i nocnych;
▶budowę sieci niskiego napięcia elektroenergetycznej i wykonanie instalacji niskoprądowej i teletechnicznej dla obsługi monitoringu wizyjnego.
Przebudowa obiektu umożliwi poszerzenie jego oferty sportowej poprzez dodanie w zakolach dodatkowych elementów tj. rzutnia do pchnięcia kulą, miejsca do uprawiania skoku wzwyż, bieżnia sprinterska z sześcioma torami, bieżnia do trójskoku i skoku w dal oraz czterotorowa bieżnia okrężna. Wszystkie bieżnie wykonane będą w technologii nawierzchni poliuretanowej.
W tym miejscu chciałem serdecznie podziękować Panu Grzegorz Puda- Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, który od początku wspierał nas w tym działaniu. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to pierwsze półrocze 2024 roku.” pisze na swoim facebooku burmistrz miasta Żywiec, Antoni Szlagor.
 

źródło/foto Antoni Szlagor

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt