Będzie modernizacja linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka

Modernizacja linii Żywiec - Sucha Beskidzka

17 marca spółka PKP ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i modernizację linii kolejowej na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka. 

Bez wątpienia jest to inwestycja wyczekiwana od wielu lat. Kilka dni temu ogłoszono przetarg  w formule „zaprojektuj i buduj” dla modernizacji linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec – Sucha Beskidzka.

W ramach modernizacji linii Żywiec – Sucha Beskidzka, inwestycja będzie dotyczyła wymiany torów oraz podsypki, przebudowanie mostów i przepustów, budowa mijanki na stacji Hucisko, nowy przystanek kolejowy Żywiec Osiedle 700-lecia czy wydłużenie obecnego peronu na stacji Jeleśnia z 200 metrów do 300 metrów.

Firma, która wygra przetarg będzie miała na wykonanie projektu i całej inwestycji nieco ponad 28 miesięcy czasu od chwili podpisania umowy. Do czasu publikacji dokumentacji na stronach PLK nie wiadomo do jakiej prędkości spółka chce przygotować linię. Prawdopodobnie będzie to 100 km/h.

Pierwotnie linia miała być modernizowana w ramach programu Kolej Plus, jednak PLK wyraźnie mówi o pieniądzach z KPO, na jej naprawę.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt