Będą utrudnienia – Już jutro rusza remont na Piastowskiej – Mapa Objazdów

foto: MZD Bielsko-Biała

Wkrótce rozpoczną się prace na ulicy Piastowskiej w Bielsku-Białej, które będą wiązały się z poważnymi utrudnieniami dla kierowców. Spółka AQUA S.A. ogłosiła, że od 8 lipca rozpoczyna przebudowę sieci wodociągowej, kanalizacyjnej oraz kolidującej sieci gazowej. Prace będą miały znaczący wpływ na organizację ruchu drogowego w tym rejonie miasta.

Nowa organizacja ruchu drogowego na ul. Piastowskiej

Z dniem 8 lipca na ulicy Piastowskiej, na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Juliusza Słowackiego, oraz na przyległych ulicach, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Warto zwrócić uwagę, że na czas trwania prac, przejazd ulicą Piastowską w kierunku ul. Warszawskiej (Dworzec PKP) pozostanie bez zmian. Z kolei ruch w przeciwnym kierunku, tj. w stronę ronda Hulanka, zostanie skierowany na objazdy przez ulice Budowlanych, Romualda Traugutta, Stefana Żeromskiego oraz Juliusza Słowackiego.

Tymczasowa organizacja ruchu została zaplanowana w taki sposób, aby zminimalizować utrudnienia, jednak kierowcy powinni przygotować się na możliwe opóźnienia i konieczność korzystania z alternatywnych tras. Warto również zaznaczyć, że kolejne etapy prac będą ogłaszane z wyprzedzeniem, co umożliwi mieszkańcom wcześniejsze przygotowanie się na ewentualne zmiany w organizacji ruchu.

Przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej

Rozpoczynające się prace mają na celu modernizację i przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na ul. Piastowskiej. Jest to konieczne, aby zapewnić mieszkańcom Bielska-Białej niezawodne i nowoczesne systemy wodociągowe oraz kanalizacyjne. Dodatkowo, prace obejmują również przebudowę kolidującej sieci gazowej, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i funkcjonalności infrastruktury miejskiej.

AQUA S.A., odpowiedzialna za realizację projektu, dokłada wszelkich starań, aby prace przebiegały sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Mimo to, mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się z pewnymi niedogodnościami, jakie mogą wystąpić podczas realizacji inwestycji.

Spółka AQUA S.A. przeprasza za wszelkie niedogodności, jakie mogą wyniknąć z prowadzonych prac. Mieszkańcy i użytkownicy dróg są proszeni o wyrozumiałość i cierpliwość. Prace mają na celu poprawę infrastruktury miejskiej, co w dłuższej perspektywie przyniesie korzyści wszystkim mieszkańcom Bielska-Białej.

W miarę postępu prac, informacje o kolejnych etapach będą przekazywane z wyprzedzeniem, co pozwoli na lepsze przygotowanie się na ewentualne zmiany w organizacji ruchu. Zachęcamy do śledzenia komunikatów i dostosowania się do wprowadzonych zmian.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt