Będą kolejne burze – wydano najwyższy poziom ostrzeżenia

foto: Łowcy Burz Podbeskidzie

W związku z dynamicznymi zmianami pogodowymi, wydano najwyższy stopień ostrzeżenia meteorologicznego dla powiatu bielskiego i żywieckiego. Prognozy wskazują na możliwość wystąpienia burz z intensywnymi opadami deszczu, silnym wiatrem oraz gradobiciem.

Ostrzeżenia metrologiczne dla powiatu bielskiego i żywieckiego

Według najnowszych prognoz, burze mają wystąpić z prawdopodobieństwem 80%. Zjawiskom tym mogą towarzyszyć ulewne opady deszczu, które miejscami osiągną od 35 mm do 50 mm. Tak duża ilość wody w krótkim czasie może prowadzić do lokalnych podtopień oraz utrudnień w ruchu drogowym. Służby ratunkowe apelują o zachowanie ostrożności oraz monitorowanie komunikatów pogodowych.

Burzom towarzyszyć będą również silne porywy wiatru, które mogą osiągać prędkość do 120 km/h. Tak silny wiatr może powodować zniszczenia, takie jak łamanie gałęzi, przewracanie drzew oraz uszkodzenia budynków. Dodatkowo, istnieje ryzyko wystąpienia gradu, miejscami o średnicy do około 6 cm.

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Burze

stopień: 3
prawd. 80%
Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm
Uwagi: Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt