Będą ćwiczyć zumbę dla Amazonek i chorych dziewczynek.

charytatywna zumba bielsko-Biała
foto. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

Zumba to nie tylko taniec i ruch, to także serce i wspólnota. W dniu 26 sierpnia w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie pasję do tańca oraz charytatywną inicjatywę. Maraton Zumba Daje Nadzieję przyniesie radość, wsparcie i nadzieję zarówno dla Stowarzyszenia Amazonki, jak i dla trzech niezwykłych dziewcząt – Klary, Nadii i Sofii.

Maraton Zumba Daje Nadzieję w Bielsku-Białej

Maraton Zumba Daje Nadzieję to wydarzenie, które na stałe wpisało się w letnią aurę Bielska-Białej. Już po raz 17. miłośnicy Zumby oraz osoby o wielkich sercach zbiorą się, by wspólnie tańczyć dla dobra innych. Organizowany we współpracy z Bielsko-Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, maraton odgrywa kluczową rolę w ramach akcji “Lato w Mieście”. To czas, w którym taniec i dobroczynność spotykają się na parkiecie, tworząc niezapomniane chwile i wspierając te, którzy potrzebują pomocy.

Poprowadzenie tego wyjątkowego maratonu powierzono ekipie 28 utalentowanych instruktorów Zumba Fitness, pochodzących nie tylko z Bielska-Białej, lecz także z innych regionów Polski. Imprezę uświetni dziennikarka Dagmara Kowalczyk – dziennikarka Dzień Dobry TVN i TVN Turbo, a gościem specjalnym będzie tancerka kubańskiego pochodzenia – Regla.

Głównymi beneficjentkami tego wydarzenia są panie ze Stowarzyszenia Amazonki w Bielsku-Białej oraz trzy niezwykłe dziewczynki – Klara, Nadia i Sofiia. Stowarzyszenie Amazonki stanowi oazę wsparcia dla kobiet stawiających czoła chorobie onkologicznej. To miejsce, gdzie siła, determinacja i przyjaźń odgrywają kluczową rolę w procesie zdrowienia. Maraton Zumba Daje Nadzieję dostarcza nie tylko środków na rehabilitację, leczenie i terapię psychologiczną, ale także ogromną dawkę pozytywnej energii.

Klara Gryczka to 2-letnia radosna dziewczynka z bardzo rzadką i nieuleczalną chorobą metaboliczną SLOS (zespół Smitha-Lemliego-Opitza). Potrzebuje wielu konsultacji specjalistycznych, specjalnej diety i ciągłej rehabilitacji.

Nadia Paradecka ma 15 lat i od urodzenia żyje z rzadką nieuleczalną chorobą genetyczną. To zespół Retta w bardzo ciężkim przebiegu w połączeniu z chorobami dodatkowymi. Nadia wymaga ciągłej rehabilitacji i konsultacji wielu specjalistów, bo ta i tak rzadka choroba w jej wypadku ma jeszcze wyjątkowo ciężki przebieg. 

Sofiia Malynka ma 12 lat i też od urodzenia żyje z rzadką, ciężką chorobą genetyczną, z zespołem Retta. Sofiia wymaga ciągłej rehabilitacji i edukacji, ponieważ nie mówi i nie posługuje się rękoma, wymaga alternatywnej komunikacji za pomocą wzroku. Ciągła rehabilitacja poprawiłaby jej mobilność, a komunikator za pomocą wzroku umożliwiłby komunikację. 

W trakcie wydarzenia będą też kiermasze charytatywne ciast, rękodzieła, zabawek dla dzieci i do nabycia dodatkowe cegiełki, o różnych kwotach, którym zostaną przyporządkowane nagrody. Każda cegiełka coś wygrywa, a przy okazji jeszcze bardziej można pomóc podopiecznym fundacji. 

Wejściówkami na imprezę będą cegiełki za min. 40 zł dla osoby dorosłej, dzieci mają wstęp wolny, mogą przekazać dowolny dar serca. Młodzież do lat 18 płaci 20 lub 30 zł, ile kto może przekazać.
Cegiełki bilety można też zakupić on-line – robiąc wpłatę na konto Fundacji Ireny Awieruszko-Ptaszkiewicz Siła Nadziei – Bank BNP PARIBAS: 54 1600 1462 1892 1002 4000 0001, tytuł wpłaty: maraton charytatywny Zumby 26.08.2023 r. liczba osób i kwota wpłaty. Wtedy warto na maraton przyjść z dowodem wpłaty.

zumba bielsko-Biała

CO JESZCZE CIEKAWEGO W TEN WEEKEND?

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt