Bar Targowy – najstarszy lokal w Żywcu obchodził 130 urodziny.

bar targowy
foto. FB Antoni Szlagor

W kultowym żywieckim Barze Targowym, znanym jako bar “Pod Trupkiem”, odbyły się obchody 130-lecia istnienia lokalu, jednego z najstarszych w Żywcu. Mury tego budynku były świadkami wielu ważnych wydarzeń i niezliczonych spotkań towarzyskich.

Bar "Pod Górą" - "Bar Targowy"

Historia tego miejsca sięga aż XIX wieku, kiedy to Stanisława Iwankowa, założycielka, otworzyła tu bar o nazwie “Pod Górą” w roku 1893. Lokal ten od samego początku cieszył się dużą popularnością wśród mieszkańców Żywca. Mieści się on nadal w pięknym, zabytkowym budynku przy ulicy Komonieckiego, który sam w sobie jest częścią dziedzictwa miasta.

Przez lata, bar przeszedł wiele przemian. Niezależnie od zmian, to miejsce zawsze pozostało sercem życia towarzyskiego w Żywcu. Klienci z różnych pokoleń spotykali się tu, by spędzać czas przy dobrym piwie, muzyce i rozmowach.

Jest to także miejsce, które zapadło w pamięć wielu mieszkańcom Żywca. Opowieści i anegdoty, które tu zrodziły się, stają się częścią lokalnej legendy. Bar Targowy to więcej niż tylko lokal – to miejsce, gdzie powstawały przyjaźnie, znajomości i wiele ważnych wspomnień.

Obchody 130-lecia Baru Targowego

Obchody 130-lecia były okazją do wielu emocji i sentymentalnych powrotów do przeszłości. Burmistrz miasta Żywiec, Antoni Szlagor, także przybył na uroczystość, którą opisał w mediach społecznościowych.

“Dziękuję za zaproszenie na ten ciekawy jubileusz. Jak widać na załączonym zdjęciu, miejsce to ma wielu przyjaciół, dzięki którym może funkcjonować od wielu lat, wpisując się w pejzaż naszego miasta. Życzę wielu kolejnych udanych lat, na niełatwym przecież rynku gastronomii! Oby bywalcom zdrowie i humor zawsze dopisywały!” – pisze, burmistrz Antoni Szlagor.

Bar Targowy jest doskonałym przykładem tego, jak przeszłość może żyć w symbiozie z teraźniejszością. Przez lata dostosowywał się do zmieniających się gustów i oczekiwań klientów, nie tracąc przy tym swojego niepowtarzalnego charakteru.

Patrząc w przyszłość, można być pewnym, że “Pod Trupkiem” nadal będzie sercem towarzyskiego życia w Żywcu. Obchodząc swoje 130-lecie istnienia, ten kultowy bar pozostaje hołdem dla historii i tradycji, które kształtowały miasto Żywiec na przestrzeni wieków.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt