Żywiec: Badanie Osteoporozy – zbadaj swoje kości

Badanie Osteoporozy Żywiec
Pain in the spine, woman with backache on gray background, back injury, photo with highlighted skeleton

Już 8 lutego w NZOZ Medica 2000 w Żywcu przy al.Piłsudskiego 76, będzie można wykonać badanie osteoporozy. Skierowanie nie jest wymagane. Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Badanie Osteoporozy w Żywcu

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Kiedy: 08 lutego 2023
Gdzie: NZOZ Medica 2000 Sp.z o.o., Żywiec al.Piłsudskiego 76 (Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS)
Zapisy telefonicznie: 512 351 600.
Cena: jedno badanie wynosi 45 złotych

badanie osteoporozy żywiec

Artykuł sponsorowany 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry