Babiogórski Park Narodowy udostępni trasy narciarzom

Dotychczas na Terenie Babiogórskiego Parku Narodowego obowiązywał zakaz poruszania się na nartach. Od 4 lutego udostępnione zostaną trasy dla narciarzy na terenie szczytowych partii Babiej Góry.

Dyrekcja parku informuje, że ten rok  jest rokiem pilotażowym, dlatego pracownicy parku będą zwracać szczególną uwagę na zachowanie narciarzy i przestrzeganie przez nich regulaminu.

“Będziemy się bacznie przyglądać jak narciarze stosują się do zasad przestrzegając regulamin Parku. Przypominamy o zasadach poruszania się  na nartach zawartych w regulaminie udostępniania turystycznego”- informuje, Babiogórski Park Narodowy. Jednocześnie przypominamy, że turystyka narciarska może odbywać się wyłącznie po trasach narciarskich.

Nie została podana konkretna data zakończenia sezonu narciarskiego na Babiej Górze. Wstępnie wiadomo, że nie będzie trwać dłużej niż do 31 marca. Wszystko zależy od pokrywy śnieżnej. Dokładne informacje będą podane za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych oraz na stronie www.bgpn.pl z tygodniowym wyprzedzeniem.

Zasady panujące na trasach narciarskich

Utrzymanie tras narciarskich ogranicza się wyłącznie do usuwania drzew zagrażających i drzew powalonych na szlak. Osoby poruszające się na nartach po trasach narciarskich zobowiązane są do zachowania należytej staranności w celu ochrony życia i zdrowia własnego oraz innych osób. Na szlakach pieszych udostępnionych do uprawiania turystyki narciarskiej obowiązuje pierwszeństwo ruchu pieszego. Na trasach typowo narciarskich obowiązuje zakaz poruszania się pieszo, w tym również na rakietach śnieżnych. Dla turystów poruszających się na nartach dopuszczalne jest odejście od szlaku na odległość do 30 m w każdą stronę w celu zapewnienia bezpieczeństwa. W przypadku szlaków wspólnych odstępstwo od szlaków dotyczy wyłącznie turysty poruszającego się na nartach.

Trasy narciarskie na Babiej Górze

Do dyspozycji narciarzy oddane zostaną 4 trasy:

  • Polana Krowiarki – Górny Płaj – Markowe Szczawiny – Przełęcz Brona – Diablak –Sokolica – Polana Krowiarki1;
  •  Polana Krowiarki – Diablak – Polana Krowiarki;
  • Polana Krowiarki – Markowe Szczawiny – Żywieckie Rozstaje – granica Parku
  • . Markowe Szczawiny – szlakiem czarnym na Dejakowe Szczawiny – do Dolnego Płaju – drogą do szlaku zielonego – Zawoja Markow

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry