Awarie dystrybutorów na stacjach paliw w Bielsku-Białej. Czy czeka nas kryzys paliwowy?

foto. money.pl

Komunikaty o awariach dystrybutorów pojawiają się na stacjach paliw Orlen w całym kraju, jak i w Bielsku-Białej. W obliczu tych zdarzeń oraz obniżek cen paliw, pojawia się pytanie, czy Polska stoi w obliczu kryzysu paliwowego?

Awarie dystrybutorów również w Bielsku-Białej

W obliczu rosnących cen ropy na światowych rynkach oraz umacniającego się dolara, Orlen postanowił obniżyć ceny paliw na swoich stacjach w całej Polsce. Obecnie, za benzynę i ropę na polskich stacjach płacimy mniej niż 6 złotych za litr, podczas gdy cena baryłki ropy przekracza już 90 dolarów. Polityka obniżania cen przed wyborami to praktyka, którą wcześniej zastosował węgierski rząd. Niestety, skończyła się ona tam kilkudniowym kryzysem paliwowym.

Niepokój związany z awariami dystrybutorów nasilają się również w Bielsku-Białej, gdzie komunikaty zostały zarejestrowane na stacjach przy ulicy Warszawskiej i Żywieckiej.

Orlen zapewnia stabilność sprzedaży

Czy paliwa może zabraknąć? Orlen zapewnia, że obecnie dostawy paliw na stacje Orlen są realizowane na bieżąco i nie ma powodów do obaw o ewentualnym braku paliwa.

Komunikat o awarii dystrybutora jest wywieszany standardowo w przypadku braku możliwości korzystania z danego urządzeniaPrzyczyny braku dostępności dystrybutora mogą być różne. Spółka cały czas monitoruje sytuację na stacjach paliw. W przypadku chwilowego wystąpienia braku jakiegokolwiek produktu, jest on niezwłocznie uzupełniany – odpowiedział Orlen portalowi money.pl.

Informowanie o awarii dystrybutora zamiast komunikatu o deficycie paliwa

Natomiast money.pl dotarł do e-maila, z którego wynika, iż początkiem września PKN Orlen wysłał pracownikom stacji procedurę właściwego oznaczania dystrybutorów w przypadku braków paliwa. Wiadomość została wysłana przez Dział Standardów i Relacji z Klientami Sieci Detalicznej. Według przekazanych wytycznych, jeżeli na stacjach Orlenu brakuje konkretnego rodzaju paliwa, obsługa musi zakleić właściwą naklejkę komunikatem, informującym o awarii danej pompy. W przypadku braku wszystkich rodzajów paliwa, naklejki muszą zostać zakryte kartką A4 z treścią: “Awaria dystrybutora. Przepraszamy za utrudnienia”. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt