Austria: Przesłuchano kierowcę podejrzanego o morderstwo! Jakie były jego zeznania?

morderstwo w austri

W ciężarówce stojącej na parkingu w austriackim Tyrolu znaleziono ciało 35-letniego mężczyzny. Jak podają austriackie media, to najprawdopodobniej pracownik firmy transportowej z Bielska-Białej. Zatrzymano 36-letniego, kierowcę tej samej firmy.

Zabójstwo Polaka w Austrii

Jak informują austriackie media, w niedzielę nad ranem ok.6:30 na parkingu w pobliżu Inzing w Austrii na autostradzie A12 znaleziono ciężarówkę, która miała otwarte drzwi ubrudzone śladami krwi. Funkcjonariusze odnaleźli w samochodzie zwłoki 35-letniego mężczyzny z wieloma ranami kłutymi, zadanymi w obrębie klatki piersiowej.

Podejrzany o zabójstwo 36-letni mężczyzny przebywał w zaparkowanej obok ciężarówce. Miał na sobie zakrwawione ubranie. Został zatrzymany.

Mężczyźni mieli w sobotę spotkać się na parkingu i do późnych godzin nocnych spożywać wspólnie alkohol. Policja austriacka wszczęła śledztwo, by dowiedzieć się, co stało się później. Na zlecenie prokuratora, przeprowadzono również sekcje zwłok ofiary.

Obaj mężczyźni najprawdopodobniej pracowali w tej samej firmie transportowej w Bielsku-Białej.

Podejrzany został przesłuchany

Jak informuje Dziennik Zachodni – Mężczyzna przyznał się do winy w poniedziałek 8 maja, w trakcie przesłuchania.

W trakcie przesłuchania oskarżony zeznał, że został uderzony jako pierwszy, a następnie bronił się ,,kilkakrotnie dźgając ofiarę nożem”. Powód sporu jest do tej pory nieznany i oskarżony nie mógł go wskazać – przekazała policja

Narzędziem zbrodni był prawdopodobnie nóź. Podczas poniedziałkowego przeszukania miejsca zbrodni, został on zabezpieczony.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt