Atrakcja weselna: Śląsk, Bielsko-Biała, Szczyrk i cała Polska

Czy wiesz, że coraz częściej na uroczyste wesela i firmowe eventy w Beskidach, zapraszany jest jeden z najszybszych karykaturzystów świata? To rysownik satyryczny, od lat znany Polakom z mediów. Jeśli jeszcze nie słyszałeś, że błyskawicznie rysowane karykatury na żywo, to oryginalna i bardzo lubiana atrakcja weselna i eventowa – przeczytaj nasz artykuł.

 

Karykaturzysta na event i wesele w Beskidach

 

Przeciętny Polak kojarzy słowo “karykaturzysta” z artystą ulicznym, rysującym w wakacje podobizny osób na deptakach, w miejscowościach turystycznych. Jest jeszcze zawód karykaturzysty eventowego, znacznie różniący się od tego, co robią karykaturzyści uliczni. W skrócie: taki karykaturzysta eventowy dojeżdża do pracy tam, gdzie został zaproszony. I nie pobiera opłaty od osób rysowanych (bo zapłacił ten, który go zaprosił). Do tego rysuje… znacznie szybciej.

Moda na rysowanie karykatur na żywo, dotarła do nas z Zachodu. Najpierw karykaturzystów zapraszano na rozmaite firmowe eventy. Gdy to się sprawdziło, zaczęto ich też zapraszać na wesela i inne imprezy prywatne. I jest to niesłychanie rzadki zawód, gdyż do mistrzostwa w tym fachu dochodzi się przez lata pracy i dziesiątki tysięcy wykonanych wesołych portretów.

Śląsk. Najszybszy karykaturzysta i karykatury na żywo

 

Humorystyczne rysunki z podpisem SADURSKI, Polacy kojarzą od lat z ogólnopolskiej prasy, programów telewizyjnych i reklam. Opublikowano tysiące jego rysunków, potem przez długo sam wydawał Dobry Humor – gazetkę z dowcipami wydawano w ogromnym nakładzie, dziś określaną jako kultową. W ostatnich latach Szczepan Sadurski dał się też poznać jako karykaturzysta eventowy (co ciekawe, to właśnie on jest autorem tego określenia).

Był zapraszany na różne imprezy, od USA, przez kraje Europy, po Australię. To w Nowym Jorku w 2012 roku po raz pierwszy prasa pisała, że jest jednym z najszybszych karykaturzystów świata, choć obecnie rysuje… jeszcze szybciej. 100 sekund na 1 dowcipny portret? 100 narysowanych twarzy w 4 godziny? To potrafi jeden artysta w Polsce. I to jeden z atutów który sprawia, że Sadurski co kilka dni uatrakcyjnia swym talentem imprezy w całej Polsce, w tym w województwie śląskim.

Atrakcje na wesele i event. Szczyrk, Bielsko-Biała…

 

Szczepan Sadurski od zawsze lubił rysować i podróżować. Od lat na widok stworzonych przez niego karykatur, śmieją się osoby w różnym wieku i różnych narodowości. Czy to Mazury czy Beskidy, Śląsk czy Wielkopolska. Zawodowo odwiedzał m.in. Bielsko-Białą, co jakiś czas odwiedza Szczyrk i szereg innych miast i miejscowości w Beskidach. I niezmiennie, jego talent oraz zainteresowanie klientów sprawiają, że wciąż tu powraca.

Chciałby w Beskidy przyjeżdżać częściej, jednak terminy części imprez się pokrywają. Ten, kto wpadnie na pomysł, aby na swój event lub wesele zaprosić znakomitego artystę jako pierwszy – ten będzie go miał na imprezie.

Ile kosztuje rysowanie karykatur w woj. śląskim?

 

Wysokość honorarium jak na tak znanego autora, jest bardzo konkurencyjna. Tak twierdzą osoby z branży eventowej i weselnej. W każdym razie honorarium za tego typu atrakcję w najlepszym wydaniu, jest w zasięgu typowego firmowego eventu lub wesela w Polsce, w tym wesela w Beskidach. I choć uczestników spotkania może być więcej niż setka, coraz częściej Sadurski jest zapraszany na uroczystości mniej liczne. Dlatego nie jest głównie pytany o honorarium, lecz o to, czy ma jeszcze wolny termin.

Stanowisko dla karykaturzysty eventowego

 

Choć to także branża eventowa, w przeciwieństwie do kabaretów czy zespołów muzycznych, karykaturzyście eventowemu do stworzenia show nie jest potrzebna scena. Wystarczą 3 krzesła, stolik, dobre oświetlenie oraz względny spokój – niezbędny, aby się skupić podczas pracy. Dlatego miejsce obok głośników z których cały czas słychać muzykę, to na pewno zły pomysł.

Jak zaprosić znanego artystę na event w Beskidach?

 

Wystarczy wejść na stronę karykatury.com i na e-maila który tam znajdziesz, wysłać informacje:
1) Miejscowość i rodzaj imprezy.
2) Data planowanej imprezy.
3) Orientacyjna liczba gości.

W krótkim czasie otrzymasz odpowiedź. A jeśli termin będzie wolny, najprawdopodobniej wkrótce znakomity karykaturzysta zaszczyci twoją imprezę. Sprawi, że na twarzach gości pojawią się uśmiechy, w dodatku wrócą do domów z wyjątkowym prezentem.

Miasta i miejscowości w województwie śląskim. Zgadnij, gdzie już był zapraszany najszybszy karykaturzysta

 

Będzin, Bielsko-Biała, Bieruń, Blachownia, Brenna, Buczkowice, Bystra, Bytom, Chałupki, Chorzów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dankowice, Dąbrowa Górnicza, Dębowiec, Gliwice, Goczałkowice-Zdrój, Goleszów, Gołkowice, Górki Wielkie, Istebna, Jastrzębie-Zdrój, Jaworze, Jaworzno, Katowice, Knurów, Kobiór, Kochanowice, Korbielów, Koszęcin, Koziegłowy, Kroczyce, Krzanowice, Kuźnia Raciborska, Lubliniec, Łaziska Górne, Łodygowice, Marianów, Miasteczko Śląskie, Międzybrodzie Bialskie, Mikołów, Milówka, Mysłowice, Myszków, Nieznanice, Ogrodzieniec, Olsztyn, Ornontowice, Orzesze, Paniówki, Pawłowice, Piekary Śląskie, Pilica, Poraj, Poręba, Przeczyce, Pszczyna, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radostków, Radoszewnica, Radzionków, Rogoźnik, Ruda Śląska, Rybnik, Rychwałd, Rydułtowy, Rzędkowice, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Szczekociny, Szczerbice, Szczyrk, Świerklaniec, Świętochłowice, Świętoszówka, Tarnowskie Góry, Tąpkowice, Toszek, Tresna, Tychy, Ustroń, Wilkowice, Wisła, Wisła Mała, Wodzisław Śląski, Wojkowice, Wojnowice, Woźniki, Wrzosowa, Zabrze, Zawiercie, Zbrosławice, Żory, Żywiec.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt